Sievietes spēks nav stiprumā. Aizraujošs Lindas Zaļās stāsts par izturēšanu, bailēm un brīvību

Ainavu arhitekte LINDA ZAĻĀ ir augsti novērtētu privātu un sabiedrisku dārzu autore, īpaši – urbānās vides pārvērtību meistare. Caur un cauri pilsētniece, kas tikai samērā nesen iekopusi pati savu dārzu – dzīvē pirmo. Tajā aug lavandas, bukši, mētras, monardas… Arī vīteņrozes – pašas banālākās, sarkanās. Tāds hēdonista dārzs, kur apstāties – vienkārši pabūt un būt.
Aija Lāce
Aija Lāce
Foto: Aiga Rēdmane. Stils: Agija Vismane

Ar Lindu tiekamies viņas dzīvoklī Rīgas centrā. Kāpju pa senā īres nama kāpnēm, un iztēle jau sāk rosīties – acīs duras skaistas, atšķirīgas koka durvis, kas katra slēpj kādu dzīvi. Paskatos augšup, tur īsā, baltā, plandošā kleitā un caurvējā plīvojošiem matiem jau māj Linda.

Man nepieciešama brīvība, gaiss un apvārsnis.

Dzīvokļa slieksni pārkāpjot, saprotu, ka priekšnojauta nav pievīlusi. Aiz katrām smagajām, pamatīgajām durvīm ir savs aizraujošs stāsts. Lindas pasaule ir unikāla. Pirmais iespaids – te valda noslēpumainība. Pagalma noēnota, piesātinātām krāsām un faktūrām piepildīta, vecināts koks, samta dīvāns… Te jūt ne šo laiku. Un telpa smaržo. Protams, ka smaržo!

Bet tās nav krūmrozes, kas krāšņi sakārtotas lielā stikla vāzē. Vai ķirši bļodā, kas kliedz, ka vasara ir pilnbriedā. Šī neparastā smarža neliek mieru – mēģinu atrast to. Kaut kas dziļš, piesātināts, ar mazliet vīrišķīgu noti… 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+