Sievietes bieži neapzinās sava klēpja varu. Kā atgūt libido?

Seksuālās enerģijas fenomens ir pati esība – degviela dzīvei, mūsu elektrostacija, lai radītu, lai konkurētu. Tā ir dzīvības un veselīgu ambīciju enerģija, jaudīgākais attīstības resurss, uz kā turas it viss šajā pasaulē. Kā atgūt seksuālo enerģiju, ja tā ir iesnaudusies?
Eva Lapsa
Foto: Shutterstock

Dodot saņemsi arī pati. Jo visa dzīve eksistē caur seksu, viss izaug no tā – ja seksuālā enerģija plūst brīvi… 

Vasara zied smaržodama, bet esmu apdzisusi. Zudusi iedvesma vilināt, mīlēties, gribēt. Vieglāk ir asarot – pasaules fons stindzina. Mīļotais man intīmi pieskaras, bet es jau kuru dienu jutekliski atbildēt nespēju – kārojas vienkārši saritināties viņam līdzās un tikai parunāt. Kur mani mirdzošie spārni?
Pazudis kaislīgais dvēseles un ķermeņa stāvoklis, kad jūtos atvērta vīrieša uzmanībai, pieņemu sevi un ļaujos plūdumam. Kāpēc to gribēt, ja pasaule asiņo? Lai dzīvotu. Lai atjaunotos. Pārmaiņu treneris liek man iztaisnoties un pirmām kārtām «saredzēt labo, kas apkārt», tad «domās ieskaut sevi spēka un vitalitātes kupolā». Un droši ļauties seksam ar mīļoto pat tad, kad pirmajā mirklī šķiet – nebūs spēka. Dodot saņemsi arī pati. Jo visa dzīve eksistē caur seksu, viss izaug no tā – ja seksuālā enerģija plūst brīvi… 

Seksuālās enerģijas fenomens ir pati esība – degviela dzīvei, mūsu elektrostacija, lai radītu, lai konkurētu. Tā ir dzīvības un veselīgu ambīciju enerģija, jaudīgākais attīstības resurss, uz kā turas it viss šajā pasaulē. 

Koka penis, meiteņu bizes…

Jā, saplakušu seksuālo enerģiju var gudri reanimēt. Kā pretrunīgs, tomēr sakrāls process tas zināms it visās senajās kultūrās – gan ķeltu pusnakts sabati maijā, gan Taizemes Pī Ta Khon svētki ar dieva Šivas peni simbolizējošu koka fallu kā centrālo atribūtu, gan japāņu Hounen Matsuri – peņa svētki, kad kabatā jāliek kāds falla formas suvenīrs, bet īpaša procesija nes karogu ar detalizētu peņa attēlu, gan turkmēņu Kirkmolla, kad 40 grādu karstumā jaunas sievietes zīda kleitās ievīstās biezos vilnas mēteļos, lai veltos lejup pa īpašā kalna nogāzi, gan brazīliešu Festa Junina, kam par godu sievietes pin bizes un uzkrāso vasarraibumus, vai saulgriežu auglības rituāli baltiem ar kailuma svinēšanu pilnbrieda pļavās.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 ORĢINĀLRAKSTI DIENĀ 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+