Sieviete, kas radīja modi.
Enne Burde

Iespēju īstenot savu sapni viņa gaidīja četrdesmit gadu. Taču, kad tas notika, ENNE BURDA pārsteidza ne vien pati sevi, bet arī visu pasauli. No vienkāršas mājsaimnieces viņa kļuva par pasaules modes ikonu un arī svarīgu nodaļu brīnumainajā pēckara Vācijas ekonomikas veiksmes stāstā.
Dagnija Zīverte
Dagnija Zīverte
Foto: Wikimedia Commons

Ofenburgas sapņi

Anna Magdalēna Levingere piedzima Ofenburgā. Tā bija sīka pierobežas pilsētele pašos Vācijas dienvidos, kur cieņā tika turēta dievbijība un darba tikums, kur katra maza meitene sapņoja reiz kļūt par krietnu sievu un mammu un, izaugusi liela, par kaimiņmājā notiekošo zināja vairāk nekā par pašas ķēķi. Nevienam sapņos nevarēja rādīties, ka Ofenburgu reiz uz pasaules kartes iezīmēs mazā, iecirtīgā un pārlieku nopietnā Anna. Laikā, kad viņa auga, sievietes pat sīku izpalīdzes darbu varēja dabūt tikai ar vīra atļauju – kāda tur vēl karjera! Kāda modes revolūcija! Taču tagad Ofenburgu jokojoties dēvē par Burdapeštu. 

Kurš gan tādu pašpuiku gribēs precēt! Kāda nākotne tad viņu gaidītu!

Annai Ofenburga riebās. Pat mazai esot, viņai tā likās sīka un smacējoša. Līdzīgas bija arī viņas jūtas pret māti – Anna allaž bija sevi uzskatījusi par tēta meitiņu un varēja stundām trīties pa kājām tēvam, kad viņš pārnāca no darba dzelzceļā. Mamma, protams, Annai vēlējās sniegt visu to labāko, cenzdamās no spurainās meitas iztēst iespējami gludu, patīkamu un lietderīgu būtni, – nemitīgi strostēdama, aizrādīdama, kušinādama. Kurš gan tādu pašpuiku gribēs precēt! Kāda nākotne tad viņu gaidītu! Taču Anna bija sev izsapņojusi citādu dzīvi. Dinamisku un pārsteigumiem pilnu. Arī laikā, kad Ofenburgas ielas bija viss, ko šī meitene tika redzējusi, Anna zināja, ka kādreiz viņas dzīve būs kas vairāk nekā zupas katls un spoži izberzta grīda. 

Lai turpinātu, izvēlies abonementu

Baudi kvalitatīvu saturu bez reklāmām un piedalies diskusijās.

Dāvanā meistarklase

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt
Pirmās 4 nedēļas bez maksas

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+