Seksa eksperte Rita Lasmane par meitas zaudējumu: Zināju, ka viņai jāaiziet

Varētu domāt, kas viņai nekait: mājiņa pie jūras, vīrs blakām, izskats kā princesei – tad jau var gudri runāt, ka nekādu grūto laiku nebūs. Patiesībā attiecību konsultantei Ritai Lasmanei šis ir sēru laiks, tomēr viņa prot katram mākonim saredzēt zelta maliņu.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Ieva Andersone. Stils: Ginta Vītola

– Izgāju cauri Dubultiem, un jūsu māja ir vienīgā, pie kuras izkārts Jūrmalas karogs! 
– Esam šīs pilsētas patrioti. Īpaši mans vīrs Ainārs – viņš sarakstījis grāmatu par Dubultu vēsturi. Kad pie mums brauc viesi, izkaram Jūrmalas karogu. Šajā mājā dzīvojam paši un vienlaikus varam izmitināt ciemiņus četros apartamentos. Strādājot viesu mājā, vasarā darba pilnas rokas! Savu māju izīrējam jau vairāk nekā desmit gadu. Varu palielīties – mūsu reitings rezervācijas lapā visu laiku turas virs deviņi. Iepriekšējos gados pie mums ciemojās daudz Krievijas tūristu, šogad – neviens. Ir tepat no Latvijas, ir vācieši, zviedri, norvēģi, spāņi. Brauc pārīši, rakstnieki, cilvēki, kas grib ārstēties un dodas pastaigās gar jūru. 

– Ir cilvēki, kas dzīvo sprīža attālumā no jūras, bet līdz tai nemaz neaiziet. Jūs pati aizejat?
– Katru dienu gar jūru noeju vismaz desmit kilometru. Sievietēm menopauzē un pēc tās noteikti daudz jāstaigā, lai nostiprinātu maksts muskulatūru. Kad eju, nekad neko neslēdzu austiņās – klausos viļņos un dabas skaņās. 

Domās Gundegas dvēselīti ieliku laivā un palaidu mūžības upē.

– Jums šis ir smags gads – pavasarī uz mūžu šķīrāties no savas vecākās meitas Gundegas. Viņai bija tikai 45 gadi…
– Gundegai bija audzējs, zināju, ka viņai jāaiziet. Smadzenes pamazām tika pieradinātas pie šīs domas, prāts būvēja konstrukcijas, kā tas būs – kā dzīvošu tālāk. Man arī mamma nomira ar vēzi, es viņai biju klāt, pēdējo pusgadu kopu. Nevaru pat iedomāties, kā tas ir, ja cilvēks aiziet negaidīti, jo tad ir pēkšņs tukšums – nav nekādu konstrukciju, kā būt. Zinot par Gundegu, ļoti palīdzēja psihoterapija. Lai cik paši sev šķietam gudri, ir vajadzīgs skats no malas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+