Saruna ar Ievu Ilvesu – atvadas no Kalifornijas

Valsts prezidenta padomnieces pienākumus informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos IEVA ILVESA virtuozi apvieno ar dzīvi ASV. Sarunas beigās pusizdzertā kafija kļuvusi auksta un telpu nemanot apņēmusi krēsla. Šī noskaņa kontrastē ar viegli jaušamo iedegumu uz sarunbiedres ādas – liecību par Kalifornijas sauli, kas viņu silda jau vairāk nekā trīs gadus. Uz ASV Ievu aizveda vīra Igaunijas eksprezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa profesionālā izvēle.  Tagad lomas būs mainītas, viņš ir gatavs sekot sievai. Ieva savukārt – jauniem izaicinājumiem.
Elīna Kārkluvalka
Foto: Jānis Deinats

– Pirms intervijas teicāt, ka, atgriežoties dzimtenē, notikumi jūs ievelk virpulī. Vai šos braucienus izdodas arī izbaudīt?
– Latvijā man ir sajūta, ka visu laiku esmu nenormālā skrējienā, bet reizē apzinos, ka šeit nebraucu atpūsties. Laiks te ir ļoti strukturēts, jau nedēļu iepriekš zinu, ko gribu paveikt. Privātiem notikumiem rezervētie brīži lēnām sarūk, jo arvien nāk klāt jauni darba plāni. Arī bērnus pārsvarā šajos braucienos neņemu līdzi, jo dzīvojam pilnīgi pretējā laika zonā. Viņiem tā būtu ļoti liela slodze. 

– Jūsu mājas joprojām ir Sanfrancisko?
– Dzīvojam stundas brauciena attālumā no Sanfrancisko – Paloalto, kur atrodas Stenforda Universitāte, mana vīra darbavieta. Jokoju, ka dzīvojam laukos, jo tur ir tikai privātmājas, nav kultūras centra un cita pilsētai raksturīgā. Viss ir ļoti zaļš, mierīgs un kluss. Lēmumu visiem doties uz ASV pieņēmām kopīgi, un joprojām uzskatu, ka tas bija pareizs. Tomasam bija svarīgi paiet malā no desmit intensīvajiem gadiem Valsts prezidenta amatā.

Ne tikai atpūsties savā dīvānā, bet arī ģeogrāfiski aizbraukt no Igaunijas. Viņam joprojām ir pietiekami daudz enerģijas, ideju un domu. Teicu, ka tādam cilvēkam kā viņš nevaru iedomāties labāku vietu par Stenfordu un Silīcija ieleju. Arī man tehnoloģiju tēma ir tuva, bija profesionāla ziņkāre padzīvot vietā, kas ir pasaules tehnoloģiju centrs. Stenforda Universitātē man ir iespēja piedalīties diskusijās, tikšanās un dažādās lekcijās. Tāpēc tā bija win win situācija abām pusēm. 

Abonē Santa+ un lasi labākos materiālus pilnā apjomā no 15 izdevniecības Santa žurnāliem.

Baudi kvalitatīvu saturu bez reklāmām un piedalies diskusijās.

Abonēt Santa+ Autorizēties

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+