Sargi sevi. Vīrieša tips, no kura sevišķi jāuzmanās situētām sievietēm

Kā atpazīt, ka sliktais puisis ir tik slikts, ka labāk viņu pamest tūlīt pat, lai romāna beigās nepaliec ar salauztu sirdi, zemē iemītu pašapziņu un, iespējams, arī tukšu bankas kontu?
Iveta Troalika
Iveta Troalika
Foto: Shutterstock

Konsultē
PĒTERIS SIČEVS,
praktiskais psihologs, sistēmiskais un strukturālais koučs,
INP terapeits un centra LabasAttiecības.lv vadītājs

 

Pārāk labi, lai būtu patiesība?

Visbiežāk tad tā arī nav patiesība. Pa īstam sliktais vīrietis parasti neizskatās pēc dumpinieka drusku iesvīdušā T kreklā un nobružātā ādas jakā, drīzāk pēc prinča Armani kreklā, baltā zirgā, tas ir, kabrioletā, kurā smaržo pēc dārgām smaržām un naudas. Visticamāk, citu sieviešu naudas. 

Ļoti bieži par upuriem kļūst pat situētas, cienījamos amatos strādājošas vai savus uzņēmumus vadošas sievietes.

Dokumentālā filma The Tinder Swindler šobrīd spridzina Netflix topu. Ja nav redzēta, īsumā: simpātisks vīrietis, iepazīstoties ar sievietēm, uzdodas par dimanta raktuvju īpašnieka dēlu. Turklāt ir parūpējies, lai interneta meklētājos šāda informācija par viņu tiešām ir atrodama. Viņš strauji apdullina ar saviem uzmanības apliecinājumiem (mīļām ziņām, rožu klēpjiem un kopīgas nākotnes solījumiem) un pārsteigumiem («Dārgā, tev ir bēdīgi? Es gan esmu citā valstī, bet es atlidošu pie tevis uz kafiju.»). Kādu laiku viss ir traki romantiski, bet tad līgavainim pēkšņi rodas naudas grūtības – ļaunie ienaidnieki, kas iekāro tēva dimantus, dzenas pakaļ un ir nobloķējuši visus kontus, mīļā, lūdzu, palīdzi! Ir arī pierādījumi – dramatiski video. Sievietes pārdzīvo un atdod iekrājumus, pērk aviobiļetes, ļauj lietot savas kredītkartes, metas ātrajos kredītos, lai glābtu līgavaini. Bet tajā laikā viņš par šo naudu uzdzīvo restorānos un apmaksā nākamā upura apdullināšanas periodu. 

Domā, ar saprātīgām sievietēm, turklāt Latvijā, nekas tāds nenotiek? Psihologs Pēteris Sičevs no savu klientu pieredzes zina teikt ko citu. Ļoti bieži par upuriem kļūst pat situētas, cienījamos amatos strādājošas vai savus uzņēmumus vadošas sievietes. Jo tas, ka sieviete daudz strādā un ir racionāla darba jautājumos, nenozīmē, ka viņa nejūtas vientuļa, neilgojas pēc mīlestības un romantikas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+