Sapnis var parādīt, kā atrisināt situāciju: Sniegs un ledus norāda, ka mamma ir vēsa

Paldies Dievam, tas bija tikai sapnis! Pamodušies atviegloti uzelpojam un sapnī piedzīvoto atstājam bez vērības. Patiesībā spilgts sapnis ir kā gaismas lukturis tumsā, kas palīdz atrast ceļu, izdziedināt pagātnes notikumus, atrisināt konfliktus, atveseļojot sevi un dzimtu.
Kaija Zemberga
Foto: Shutterstock

Svarīgas ir sajūtas – vai tās ir patīkamas, trauksmainas vai cilvēks miegā ir izjutis nāves bailes.

Kā iztulkot sapni 

Sapnis ir vēstījums par notikumu, neatrisinātu situāciju, konfliktu, traumu, kam jāpievērš uzmanība. Sapnis var būt atbrīvošanās no dienas stresa. Tas ir brīdinājums, ka tuvojas kaut kas slikts – bankrots, slimība, nāve –, tāpēc spilgtu sapni, kas atstāj nepatīkamu pēcgaršu, nevajag atstāt bez uzmanības. Pārsvarā sapnis aicina pievērst uzmanību tam, kas notiek ar sapņotāju, tāpēc, sapnī redzot pazīstamu cilvēku, nav vēlams viņam uzreiz zvanīt, bet izanalizēt, ko tas varētu simbolizēt. Pirms meklēt atbildi, ko sapnis vēsta, interpretēt to, var uzdot sev jautājumu – kāpēc es redzēju šo sapni; kāpēc sapnī redzētais notika ar mani? Šajā brīdī atmiņā var uzpeldēt situācijas, traumas, pārdzīvojumi, kas ir saistīti ar redzēto. Atmostoties no spilgta, nepatīkama sapņa, ir vērts paanalizēt, kas notika iepriekšējā dienā – varbūt cilvēks saņēma ziņu par atbrīvošanu no darba, iespējams, no dzīves šķīrās tuvs cilvēks. Sapnis var parādīt, kā atrisināt situāciju. Pēc tam var sev uzdot jautājumu, ko smadzenes vēlas ar redzēto pateikt, kādu apzinātību tas nes. Svarīgas ir sajūtas – vai tās ir patīkamas, trauksmainas vai cilvēks miegā ir izjutis nāves bailes. Sapnis var būt viendabīgs, bet var sastāvēt arī no vairākiem sižetiem. Ja sapnis atkārtojas, tas nozīmē, ka smadzenes pievērš uzmanību kādai nepabeigtai situācijai cilvēka apziņā. Un arī šajā situācijā var uzdot sev jautājumu: vai sapnis ir saistīts ar mani vai tas skar citus cilvēkus – vecākus, vecvecākus. Var sev pajautāt – vai redzētais ir saistīts ar manu veselību? Jo apzinātāk cilvēks dzīvo nomodā, jo spilgtāka kļūst viņa dzīve. 

Ar sapņiem strādā psihologi, psihoterapeiti, ir daudz sapņu, simbolu grāmatu, dažādas kultūras, tautu folklora, garīgās skolas un reliģiskie virzieni tulko sapņus, arī katram cilvēkam ir bijusi sava pieredze, spilgti redzējumi sapnī. Ja spējam tos interpretēt, tulkot, saprast un atklāt noslēpumainos vēstījumus sapnī, varam izdziedināties psiholoģiski un fiziski, sakārtot attiecības ar tuvākajiem, senčiem, palīdzēt bērniem nepieļaut mūsu kļūdas. 

Mans pēdējā laika atklājums ir sapņu tulkošana no bioloģiskā viedokļa, jo mēs, cilvēki, esam bioloģiskas būtnes, tikai ar augstāku saprātu. Šī sistēma ir ļoti konkrēta, racionāla, tā palīdz tieši, bez abstraktiem tēliem, mīklām interpretēt, tulkot sapņus. Šo metodi apguvu, klausoties Recall Healing (totālā bioloģija jeb izdziedināšanās ar atmiņām) lekcijas internetā. Tās vada šīs metodes autori kanādiešu zinātņu doktors Žilbērs Reno un amerikāņu zinātņu doktore Mišela Šraidere-Dovsone. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē