Rūta un Kaspars Dvinski: Tagad runājot ir kamols kaklā…

Raidījuma Māmiņu klubs vadītāja RŪTA DVINSKA un viņas vīrs, TV3 sporta žurnālists KASPARS DVINSKIS dzīvo Siguldā un audzina divas meitas. Vissirsnīgākos Līgosvētkus viņi svin Latgalē – Kaspara vecmamma Broņa jau iepriekš saplāno darbus, Rūta pin ziedu vainagus, bet no mākoņa malas noskatās vectēvs Antons ar akordeonu.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Liene Pētersone. Stils: Agija Vismane

Svētki

KASPARS: Man Jāņi visvairāk saistās ar vecmammu Broņu. Tas ir īpašs process, kas sākas ar došanos ceļā. Man patīk jau diena pirms Līgosvētkiem, kad vecmamma domā, ko ēdīsim, plāno, kas kuram jādara. Mana lielā vājība ir Jāņu siers – gribētos to ēst visu gadu. Dažreiz pat ziemā lielveikalā nopērku ķimeņu sieru. 

Zinu cilvēkus, kas skatās skeptiski, uzsverot, ka kristīgais un pagāniskais nav jaucams.

RŪTA: Pagājušogad Jāņos pie Broņas bijām mēs, mani vecāki, mammas brāļa ģimene, draugi, kaimiņi. Nācām kā jāņabērni katrs no savas puses, sadziedājāmies, likām galdā cienastu. Līgodienā es jau pamostos ar svētku sajūtu. Riktēšanās un taisīšanās vakaram ir daļa no svētkiem – vīri liek ugunskuru, meitas klāj galdus, grezno ar ziedu kompozīcijām, pin vainagus, skan mūzika, kāds uzdzied. Galvenais svētku nosacījums – lai man ir pašas pīts ziedu vainags, sapinu tos arī abām meitām. Vainagus pinu ļoti ātri – tā kā daudzus gadus dejoju tautasdeju ansamblī, esmu sapinusi, kā pašai šķiet, simtiem tūkstošiem vainagu. Vēl svarīgi, lai ir apvilktas svētku drānas – pagājušajā gadā arī mazajām meitenēm bija tautastērps. Mums ar Kasparu pērnā gada Jāņu nakts pie Broņas noslēdzās ar supošanu ezerā, kas gan nebija prātīgākā doma… 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē