Rihards Zaļupe: Pienākumi mani noturēja pie dzīvības

RIHARDS ZAĻUPE. Marimbas virtuozs, mūziķis un komponists. Aizvadīts svarīgs gads. Sevis sastapšanas gads. Labāk ir kļuvis mīļotajai Sondrai. Pats nostājies līdzās kinomūzikas pasaules grandiem – viņa kinomūzika nominēta Holivudas Music in Media Awards. Un viņš jūt – arī šogad būs labi pārsteigumi…
Ineta Meimane
Ineta Meimane
Foto: Gatis Gierts. Stils: Laila Trilopa

Meitai bija vien daži mēneši, kad Sondrai atklāja slimību… Pēkšņi viss kājām gaisā.

– Ne man vienai, tevi satiekot, ir sajūta, ka redzu cilvēku, kurš pārnācis no kara – iepriekšējie vairāki gadi līdzās sievas Sondras cīņai ar ļaunu slimību arī tev bijuši kā frontes līnijā…
– Tā ir. Paralēli notika gan trakais laiks ar Sondras veselību, gan rūpes par jaundzimušo Emīliju, gan darbs, gan Dārzciema mājas renovācija. Bet varbūt pienākumi mani noturēja pie dzīvības – nebija laika prātošanai, bija jāmočī. Viss sakrita 2016. gadā, kad dabūjām īpašumu. Atnācu mājās ar zemesgrāmatu, un Sondra teica: «Vecīt, aizej vēl pēc viena šampanieša, esmu stāvoklī!» Nacionālajā simfoniskajā orķestrī pārgāju uz pusslodzi. Meitai bija vien daži mēneši, kad Sondrai atklāja slimību… Pēkšņi viss kājām gaisā.

– Vecu māju nopirkāt?
– 40. gados celtu, ar šarmu – tur dzīvojusi slavenā Dreizera, Dikensa tulkotāja Anna Bauga. Aizrāvusies ar botāniku, milzīgajā dārzā joprojām aug septiņdesmit gadus veci koki; divas akācijas jau dižkoka lielumā. Kad atnācām, bija pilnīgi džungļi, joprojām vasarā šķiet, ka esam laukos. Domājām tur lēnā garā īstenot retro franču stilā, ar vecām sienām… Bet sapratu – nav variantu: būs bērns, un lēnām nesanāks; viss aizgāja pilnā tempā – hipotēka un tā tālāk. Pēc laika sākās ārprāts ar slimību… Apziņa, ka esmu vienīgais apgādnieks ar darbu prestižā orķestrī, viens atjaunoju māju. Nevarēju apstāties arī radoši – man taču jārada mūzika! Paldies Dievam, kaut kā baigi labi sadalījos.

– Ko tas viss tev iemācīja? 
– Pirmkārt, ka apkārt ir kolosāli cilvēki. Un iemācīja, ka tas ir brīdinājums arī citiem. Sondrai tieši grūtniecības laikā uz rokas parādījās tā dzimumzīme. Viņa aizgāja uz ārstniecības iestādi, negribu teikt, kuru, dakteris apskatījās, iedeva smērīti un pateica, lai nāk, kad piedzims bērniņš.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

1 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+