Rakstnieks Liepnieks sarunā ar Santu: Sievietes nesaprot, cik slikti ir ar vīriešu psihi

Jurģa Liepnieka Mans nabaga pirāts ir visvairāk pirktā un apspriestā grāmata pērn. Bibliotēkās garas rindas, nopirkt to vairs nav iespējams. Jāgaida līdz pavasarim, kad būs otrā tirāža. Tēma – mīlestība, draudzība, atriebība. Kā Jurģim pašam ar to visu klājas?
Iveta Troalika
Iveta Troalika
Foto: Matīss Markovskis

Ja godīgi, atzinība Lavijā man ir svarīga, jo es gribu iet lielajos tirgos, kur nevienu neinteresē, kas tu esi, bet tikai tava grāmata.

So, tava grāmata Mans nabaga pirāts piedzīvo traku popularitāti. Daudzi slavē, daži teic, ka veiksmes pamatā ir tavs uzvārds. Kā tu par to visu jūties?
– Priecīgs un pateicīgs. Rakstnieki jau dzīvo no komplimentiem. Ja kādam patīk mana grāmata, es uzreiz domāju, ka viņš ir labs cilvēks un viņu mīlu. Un otrādi… Bet vispār – Latvijas literatūras tirgus ir sekls, un skaidrs, ka uzvārdam un tēlam ir liela nozīme. Šo iemeslu dēļ droši vien objektīvus rādītājus te nevar dabūt. Bet, jā, pārdošanas rezultāti ir labāki, nekā prognozēts. Kāds atsūtīja foto – visvairāk pārdoto grāmatu topa pirmajā vietā tukšums, jo arī šis eksemplārs ir nopirkts. Bet, ja godīgi, atzinība Lavijā man ir svarīga, jo es gribu iet lielajos tirgos, kur nevienu neinteresē, kas tu esi, bet tikai tava grāmata. Mēģināt ieiet lielajā tirgū – tas man būs interesanti. Kāpēc 30 gados latviešiem nav nevienas populāras grāmatas ārzemēs?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+