Pusaudzis un zālīte. Pieredzes stāsts un pusaudžu psihoterapeita Nila Saksa Konstantinova viedoklis

Runājot par apreibinošo vielu lietošanu pusaudžu vidū, vispirms prātā nāk pusaudži, kas klaiņo pa ielām un pagalmiem, slikti mācās, rupji uzvedas. Aiz tā – nelabvēlīgas ģimenes, vecāku atkarības… Taču aizvien biežāk tas skar arī bērnus un pusaudžus no ģimenēm, kurās kopumā ir veselīgas attiecības un labvēlīga gaisotne.
Sindija Meluškāne
Sindija Meluškāne
Foto: Shutterstock

Brīdī, kad šķita, ka grūtāk vairs nevar būt, atklājām, ka mūsu Kristaps ne tikai lieto zālīti, bet viņam somā ir arī svariņi zālītes tirgošanai.

Pieredzes stāsts

Zaudētā dēla atgūšana

«Gribu izstāstīt mūsu ģimenes skarbo pieredzi, lai arī citi zina, ka problēmas ar narkotisko vielu lietošanu un tirgošanu var rasties arī šķietami labvēlīgā un draudzīgā ģimenē. Varbūt kādam tā būs iespēja mācīties no mūsu kļūdām un kalpos kā iedrošinājums rīkoties savlaicīgāk un izlēmīgāk,» saka triju bērnu mamma Žanna, kura piekritusi mums uzticēt savu stāstu. 

Kristaps ir vecākais no mūsu trim bērniem. Vēl ģimenē aug divas māsas. Kristaps dzimis manās iepriekšējās attiecībās, taču jau no četru gadu vecuma par savu tēti viņš sauc manu tagadējo vīru un abu meitu tēvu. Pirmajos gados Kristaps laiku pa laikam tikās arī ar savu bioloģisko tēvu, taču pamazām viņš atkāpās malā, sakot, ka nevēlas jaukties mūsu jaunajā ģimenē. Turklāt manam vīram un dēlam patiešām izveidojās labs kontakts un pat līdzība rakstura iezīmēs. 

100% futbols

Tā kā manam vīram ļoti patīk futbols, arī Kristaps paralēli mūzikas un mākslas skolai, kā arī tautiskajām dejām sāka spēlēt futbolu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+