Psihoterapeiti Gunta Jakovela un Māris Siliņš: Ir reizes, kad esam kopā arī raudājuši…

Psihoterapeiti GUNTA JAKOVELA un MĀRIS SILIŅŠ divatā pārus konsultē jau 25 gadus. Kā saka Gunta, šogad viņi atzīmē profesionālās sudrabkāzas. Un tas nav melots, jo pārim darbā un pārim dzīvē ir daudz līdzīga. Starp citu, sarunas noslēgumā Māris vēl smejot piekodina, lai noteikti pieminu, ka arī kovidu viņi kā īstens pāris izslimojuši kopā.
Dace Rudzīte
Dace Rudzīte
Foto: Matīss Markovskis

Gunta: Mēs kā profesionāls pāris esam veidojušies, ejot cauri tiem pašiem posmiem, kam dzīvē cauri iet pāris.

– Vai var teikt, ka esat tādi kā celmlauži, kas pirms 25 gadiem pirmie sāka konsultēt pārus divatā? 

MĀRIS: Mēs varētu būt celmlauži, bet, cik man zināms, mēs arī esam diezgan vientuļi stāvošs koks šajā izcirtumā. Jo mums nav ziņu par citiem pietiekami ilglaicīgiem un stabiliem terapeitu pāriem, kas šo gadu laikā būtu izveidojušies. Nav arī dzirdēts par ilgtermiņa sekotājiem, bet varbūt tādi ir parādījušies, tikai mēs to nezinām. Ja ir kolēģi, kuri mēģina strādāt kopā, mēs ar Guntu labprāt padalītos pieredzē.

GUNTA: Mēs gan neesam celmlauži pāru terapijā, jo, pirms sākām strādāt ar pāriem kopā, Māris jau bija sācis individuāli tikties ar pāriem. Bet pirms divdesmit pieciem gadiem psihoterapija vispār bija samērā jauna un tikai sāka attīstīties. 

– Katram pārim, arī profesionālam, satikšanās stāsts ir īpašs. Vai atceraties, kā tas notika? 

GUNTA: Man tas palicis ļoti spilgtā atmiņā. Abi strādājām privātā medicīnas iestādē Latvijas Ģimenes centrā. Māris jau strādāja par terapeitu, bet es pie vācu psihoterapeites Lindes fon Keizerlinkas mācījos sistēmisko ģimene­s terapiju. Reiz Māris man pavaicāja, vai es būtu ar mieru pievienoties terapijai, ko viņš jau veic ar kādu pāri. Viņam šķita, ka būtu svarīgi to darīt divatā un ka es varētu pievienoties kā psihoterapeite sieviete. Pirmajā brīdī nobijos – domāju, ko es tur vispār darīšu, ka tikai es ko nenojaucu? Tomēr, tā kā apguvu ģimenes terapiju, biju mācīta strādāt vairāk nekā ar vienu cilvēku. Man bija arī pieredze darbā ar partneriem, vadot s­eminārus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+