Psiholoģe Evita Štāla: Sabiedrības sērga – ideja par laimīgu dzīvi 1

Nekad iepriekš cilvēki nav tā apšaubījuši savas izvēles, kā tas notiek mūsdienās. 21. gadsimts nenoliedzami ir lielo iespēju laiks: pat vienas dzīves laikā vairākkārt var mainīt profesiju, arvien iemācīties kaut ko jaunu, izpaust sevi visdažādākajos veidos. Ja neapmierina ģimenes dzīve, var izšķirties, zinot, ka nesaņemsi apkārtējo nosodījumu, un veidot jaunu. Vari dzīvot nost! Bet – vai tāpēc esam kļuvušas laimīgākas un pārliecinātākas?
Ieva Jātniece
Foto: Shutterstock
  • Itin neviena, pat ārkārtīgi liela sapņa realizācija ilgtermiņā nevar garantēt labas dzīvošanas izjūtu. Pētījumi rāda, ka vidēji pusotra gada laikā emocionāli atgriezīsies tajā pašā punktā, kur biji iepriekš.

  • Vai varam iedomāties savas vecmāmiņas uzdodam šo jautājumu: vai es dzīvoju savu īsto dzīvi?

  • Kā savulaik raudzījies uz vecākiem, šobrīd tu skaties uz viedokļu līderiem, lai saprastu, ko gribēt ir pareizi.

Diemžēl tieši vēlme atbilst un iederēties aizved prom no mūsu patiesajām vēlmēm. 

Konsultēja psiholoģe EVITA ŠTĀLA

Vai varam iedomāties savas vecmāmiņas uzdodam šo jautājumu: vai es dzīvoju savu īsto dzīvi? Visticamāk, ka ne. Viņas dzīvoja konkrētajos apstākļos un iespējās. Reālā dzīve tad arī bija visīstākā – ar ikdienas priekiem un krustu, kas jānes. Mūsdienās ir pilnīgi cits stāsts: mums ir ne tikai milzīgas iespējas dzīves kursu pavērst arvien jaunā virzienā, bet, šķiet, no katra stūra to aicina darīt arī pārmaiņu treneri un lielo uzņēmumu līderi. Uzdrīksties vairāk! Ņem dzīvi savās rokās un nepaliec ar mazumiņu, jo šī ir tava vienīgā dzīve! Beidzot saņemies un riskē, lai arī tava dzīve kļūtu par elpu aizraujošu piedzīvojumu! Tā vien šķiet, cilvēkos tiek iedvesta pārliecība, ka itin parasta, vienkārša dzīve nav daudz vērta. Ka tā vispār nav īsta dzīve, bet vējā palaista iespēja. Jo mums katrai ir pat pienākums kļūt veiksmīgai un īpašai. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+