Porziņģa pirmais treneris Edvīns Sprūde: Kristaps sākumā bija fiziski vājš

Savam pirmajam trenerim EDVĪNAM SPRŪDEM astoņdesmit gadu jubilejā sveicienus sūtīja arī viņa slavenākais audzēknis – NBA basketbolists Kristaps Porziņģis. «Viņš ir mans pēdējais diplomdarbs,» ar smaidu saka treneris, kurš 53 gadu ilgajā karjerā līdz medaļām aizvedis gan bērnu, gan vīriešu un sieviešu komandas.
Ilze Šķietniece
Foto: Egons Zīverts un no personiskā arhīva

Kad mamma atveda savu jaunāko dēlu, tādu tievu, bālu puikiņu, treneris bija nolēmis jaunus audzēkņus vairs neuzņemt.

Par tikšanās vietu Edvīns Sprūde noliek restorāna Pastnieka māja terasi Liepājā. Zinot, ka sportistiem patīk precizitāte, ierodos vairākas minūtes pirms norunātā laika, tomēr man neizdodas viņu pārspēt – treneris jau iekārtojies pie galdiņa un pēta ēdienkarti. Abi pasūtām baltu kafiju un ceptu siera kūku ar svaigām ogām. Mans sarunas biedrs nav liels runātājs, uz jautājumiem atbild konkrēti un neieslīgst emocijās.   

Ievēroju, ka Edvīns uzvilcis pelēku polo kreklu ar Ņujorkas Knicks simboliku. «Tas ir Porziņģa pirmais klubs NBA,» viņš atgādina. Komandas kreklu, tāpat kā cepures un citus suvenīrus bijušais audzēknis uzdāvinājis kādā no tikšanās reizēm. Pirmā trenera ieguldījumu savā attīstībā Kristaps pirms pieciem gadiem, pēc savas debijas sezonas NBA, novērtēja arī naudas izteiksmē, pasniedzot 50 tūkstošu eiro lielu dāvinājumu. «Edvīns Sprūde man iemācījis basketbola pamatus un neatlaidību,» talantīgais basketbolists toreiz pauda presei.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

2.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Orģināls saturs katru dienu

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 orģinālraksti dienā 365 dienas gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+