Patiesība par neglīto Ziemassvētku džemperi

Lai dzīvo svētki un bezgaumība! jeb Kā biezs un bezgaumīgs džemperis kļuva par svētku laika must have.
Dagnija Zīverte
Dagnija Zīverte
Foto: Shutterstock

Saskaņā ar Wall Street Journal aplēsēm tieši astoņdesmitajos gados savus ziedu laikus piedzīvoja Ziemassvētku džemperu mazumtirdzniecība.

Jau ir pavisam ierasts, ka decembrī, neviena neaicinātas, lielveikalu plauktos uzsprāgst Ziemassvētku rotājumu kaudzes, bet skaļruņos nepaguruši par sevi atkal atgādina Meraija Kerija un Maikls Bublē. Savukārt apģērbu veikalu plauktos iegulst džemperi tradicionālajā Ziemassvētku sezonas krāsu gammā – zaļi, sarkani, tumšzili, zeltīti un sudraboti. Uz to apaļajiem vēderiem gozējas svētlaimīgi naivas sniegpārsliņas un eglītes, plati smaidoši sniegavīri, ziemeļbrieži sarkaniem deguniem un pārējā svētku artilērija. No klusiem un atturīgiem baznīcas svētkiem Ziemassvētki jau sen ir pārvērtušies pārmērību un līksmības laikā, kad citādi apšaubāmas stila izvēles tiek uztvertas nevis ar nievām, bet gan atzinību un bezbēdīgu sajūsmu.

 

Ģimenes lepnums 

Kā jau gandrīz visas cukurotās globālo svētku tradīcijas, arī šī nāk no ASV. Saldajos piecdesmitajos, kad štatu ekonomika sāka omulīgi blīst kā cepumus pieēdies salaveča vēders, līdz tam klusie un dievbijīgie Ziemassvētki sāka iegūt komerciālus, spožās gaismās un platos smaidos izplūdušus vaibstus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+