Operdziedātājs Ingus Pētersons: Vienmēr esmu vientuļš

Vīrišķīgs savrupnieks, gaiši šarmants. Skumjš sapņotājs. INGUS PĒTERSONS. Viņa balss ir liels retums – liriskais tenors ar baritona samtu. Gadiem rūdītā tembra apcerīgums joprojām izstaro saulainu maigumu.
Ineta Meimane
Ineta Meimane
Foto: Ieva Andersone

Mīlestībai jāziedojas, bet māksla teica – ziedojies man!

Atcerieties viņa dziedāto – šī dziesma ir par nesatikšanos… Vai arī – pār visu zemi šodien pāri smaržīgs puķu lietus iet… Vai arī duetā ar Aiju Kukuli skandētais – droši vien tā pasaka bija, jo īstenība tā nevar būt… No džeza līdz popmūzikai, operai, garīgajam repertuāram un kamermūzikai – tāda bijusi Ingus Pētersona vokālā amplitūda. Kaut viņa karjeras mērķis, kā pats teicis, ir vienkārši labi nostartēt kā sportā. Opermūzikā viņš spējis savai balsij izlauzt pasaules līmeņa ceļu. Dziedājis pāri par trīsdesmit lomu – no liriskā tenora partijām līdz tā dēvētajam spinto repertuāram. Ļenskis, Fausts, Nemorīno, de Grijē, dons Karloss, Hosē. Neaizmirstams Alfredo no Traviatas duetā ar Inesi Galanti… 

Ingus savā mākslā ir spējis pacelties virsotnēs. Tāpēc viņu mīlam.
Eiropa viņu atceras no Pučīni, Verdi, Doniceti operām, neskaitāmas reizes dziedātās Dziesmas par Kleinzaku no operas Hofmaņa stāsti. Bet visvairāk – kā Turidu no Maskanji operas Zemnieka gods Stokholmas Karaliskajā operā, Londonā un citur. 

Lēciens kalnā 

Bet viss sākās tepat Vidzemes jūrmalā – Saulkrastos, Zvejniekciemā. Pētersons nācis no sporta trenera, vēlāk Saeimas deputāta un ārstes ģimenes. «Mamma prata radīt mājīguma gaisotni, viņas tuvumā jutos labi un droši.» – «Ir lietas, ko joprojām neesmu piedevis tēvam.» 
Mamma bija maiga, tēvs – gudrs un nežēlīgi stingrs. Viņš dēlus dresēja sportā, izturējās kā pret vienaudžiem. Bet Ingum bija brīva dvēsele un pavisam citi sapņi. Protams, viņš bija vieglatlēts, pusaudža vecumā pārāks šķēpmetējs par topošo olimpieti Daini Kūlu. Sportā rūdītā izturība palīdzējusi brīvi dziedāt ilgas stundas uz skatuves. Mūzikas pamatus Ingus apguvis Zvejniekciema mūzikas skolā. Un – ar brāli Aivaru, tagad Stradiņa universitātes profesoru, trakojot pie Led Zeppelin un Deep Purple ierakstiem pilnā skaļumā. Bērnībā saklausījies Saimonu un Garfunkelu un Klifu Ričardu, pirmos ģitāras akordus The Beatles dziesmai Let It Be špikojis no slavenā kārtslēcēja Aleksandra Obižajeva. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē