Monika Zīle: Mūžīgo orgasmu piedzīvot nav iespējams

Šomēnes rakstniece, publiciste un žurnāliste MONIKA ZĪLE svin savu 80. dzimšanas dienu. Viņas dzīve ir bijusi tik raiba, ka stāstu pietiktu bieziem sējumiem. Apbrīnojams ir veids, kā Monikas kundze runā par grūtībām – tās nav spējušas viņu lauzt, tik acīs iedegt spītības velniņu.
Ieva Jātniece
Foto: Liene Pētersone

Daudzi pat neapzinās, cik savā nopietnībā mēdzam izskatīties smieklīgi.

«Esmu domājusi par cilvēku mūžu, arī par savējo. Gadu skaitlis, ko pavadām šajā saulē, nav cilvēka personīgais nopelns, to ietekmē daudzi dažādi apstākļi. Kāda man pazīstama kundze, kurai jau ir pāri 90, mēdz teikt: «Mēs neesam tie, kas ilgi dzīvo, mēs esam tie, kas ilgi nemirst.» (Garšīgi smejas.)

Kādreiz klausos savās vienaudzēs: «Es tik veca vēl nejūtos!» Nezinu, nezinu… Es jau arī varētu tēlot un uz brīdi saslieties, pie vajadzības protu uzfederēties, bet… Noveco mūsu dvēseles nams, ar to ir jārēķinās, tam jāgatavojas un jāpieņem. Bet dzīves laikā ir svarīgi prast pasmieties pašiem par sevi: daudzi pat neapzinās, cik savā nopietnībā mēdzam izskatīties smieklīgi.»

Bērnības ainas

«Es piedzimu dziļā un patriarhālā Latgalē, sādžā Petuški. Tā ir vieta starp Rēzekni un Ludzu. Kādreiz tur bija desmit sētas, tagad palikusi viena: laikmets maina arī ģeogrāfisko vidi. Latgalē nodzīvoju savus pirmos 20 dzīves gadus, pārējie pagāja Kurzemē un visilgāk – Rīgā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+