Modele Luīze Salmgrieze: Visa šī industrija ir balstīta uz kompleksiem

Redzējusi modes industrijas spožo un arī neglaimojošo pusi, viena no pazīstamākajām latviešu modelēm, Ņujorkā dzīvojošā LUĪZE SALMGRIEZE atzīst, ka savu modeles karjeru viņa ir izdzīvojusi un tagad ir laiks jauniem izaicinājumiem. Jo arī viņas pasaule ir mainījusies līdz nepazīšanai.
Gundega Roze
Gundega Roze
Foto: Agneta Jonele. Stils: Agija Vismane

Pieturzīmes

Luīze Salmgrieze (28)
• Dzīvo Ņujorkā.
• Par modeli aktīvi strādājusi no 2005. gada.
• Desmit gadu garumā piedalījusies ļoti daudzās slavenāko modes namu modes skatēs un žurnālu fotosesijās. Bijusi uz vāka tādiem žurnāliem kā ELLE un GRAZIA.
• Amerikā apguvusi veselīga dzīvesveida kouča programmu. 
• Precējusies, vīrs Nuno Campio, audzina meitu Stellu (4).

«Es varu daudz runāt, un man nav īpašu tabu tēmu,» Luīze vaļsirdīgi atzīstas, kad tiekamies Rīgas centrā. Kopā ar meitu Stellu viņa šovasar pēc pilnas programmas izbaudīja Latvijas dabu un Rīgas dzīves priekšrocības. Tās bija kā garas meiteņu brīvdienas pēc baisā covid pavasara, kas piedzīvots Amerikā. Pasaule ir kļuvusi neprognozējama – Amerika vairs nav tāda, kā bija pirms Trampa un pandēmijas, arī modes pasaule ir mainījusies līdz nepazīšanai, un Luīzei par to visu ir savs viedoklis.  

Kritika ir modeles ikdiena

«Man bija tikai trīspadsmit gadu, kad sāku strādāt par modeli. Četrpadsmit gadu vecumā man jau bija pirmais lielais izrāviens – iespēja strādāt Parīzē. Kā modele ļoti intensīvā ritmā nostrādāju desmit gadu. Savu aktīvo modeles karjeru atceros ar divējādām izjūtām. No vienas puses, tā bija ļoti interesanta pieredze. Esmu ļoti daudz ko piedzīvojusi un redzējusi. Pateicoties modeles darbam, esmu apceļojusi pasauli un iepazinusi fantastiskus cilvēkus. Ir izveidojušās sirsnīgas attiecības, kas man joprojām ir ļoti nozīmīgas. 

Grūtniecība man uzdāvināja mieru par savu ķermeni, jo zināju, ka neviens nezvanīs un neaicinās paanalizēt manus apkārtmērus.

Bet, no otras puses, man ir ļoti žēl, ka tik daudzus gadus esmu pavadījusi paškritikā un kompleksos. Es visu laiku par sevi šaubījos un cietu no milzīgā industrijas spiediena – no klientiem, no aģentiem. Modeles visu laiku tiek vērtētas un komentētas. Tā ir ikdiena. Un visiem patikt nav iespējams. Un es dzīvoju bailēs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Vismaz 365 jauni raksti gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt
Pirmās 4 nedēļas bez maksas

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+