Māris Olte: Vīrietim ir ļoti grūti pašam saprast, kā viņš jūtas

Biologs pēc izglītības, dabas pētnieks, sargs un gids pēc sirds aicinājuma, uzņēmējs un sabiedriskais darbinieks lauku attīstības vārdā – tā varētu rakstīt Māra Oltes oficiālajā vizītkartē. Personiskajā – piecu bērnu tēvs un mīlošs vīrs.
Līga Blaua
Līga Blaua
Foto: Mārcis Gaujenietis

Vīrietim ir ļoti grūti pašam saprast, kā viņam patiesībā iet un kā viņš jūtas. Kā es varu justies, sūdus mēžot?

Daru to, kas jādara

«Septembris ir mans mēnesis. Septembrī man ir dzimšanas diena, vārda diena,» saka Māris. Uz manu piebildi, ka septembrī ir arī Tēva diena (esam satikušies pāris dienas pirms tās), Māris atsaka: «To mēs ģimenē nesvinam. Esam veco laiku cilvēki. Tāpat kā daudzi, dzīvojam ar sajūtu, kādi svētki pielīp un kādi nepielīp. Visvairāk no jaunajiem svētkiem tautā un arī mums iegājušies Baltā galdauta svētki 4. maijā. Tiem ir liela jēga vienotībā un kopīgā sajūtā.

Tēva dienu tagad cenšas svinēt, arī Ērgļos kaut ko mēģina darīt. Es arī vienā gadā ar dēliem kaut kādās izdarībās piedalījos, bet tas nenotiek dabiski un no sirds. Var jau teikt – jo vairāk svētku, jo labāk, bet man liekas, ka labāk ikdienā nepazaudēt svētku sajūtu, nekā dzīvot pēc kādiem kalendārā noteiktiem svētkiem. Tajā ir dažādi svētki un atzīmējamās dienas, piemēram, Veselības diena. Vai tāpēc pārējās dienās var dzīvot neveselīgi? Es nezinu, vai katru dienu piedomāju par veselīgu dzīvošanu, bet visu dzīvi savu veselību apzināti neesmu bojājis. Esmu sportojis. Nekad neesmu pīpējis. Studiju laikā studentu korporācijā Lettgallia visi dzēra alu, es vienīgais – ūdeni. Pirmo apzināto alu iedzēru četrdesmit divu gadu vecumā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+