Maņu un sajūtu mārketings. Kāpēc noskumuši cilvēki ir gatavi samaksāt vairāk

Vai esat domājuši, kāpēc restorānos parasti ir balti, apaļi šķīvji? Kāpēc apdrošināšanas sabiedrības cenšas izsniegt dokumentus smagākā mapē? Un kāpēc mūzika padara alu garšīgāku? Jutekliskā informācijas uztvere un atmosfēra maina mūsu realitātes uztveri. Un tas ir liels atspaids mārketingam. Tieši par to šoreiz parunāsim.
Olga Kazaka
Olga Kazaka
Foto: Shutterstock

Pētījums parādījis, ka 25% pircēju neplānoti iegādājās preci pēc tam, kad bija to paturējuši rokās.

Pieskārienu vara 

Var likties pārsteidzoši, taču izrādās, ka tauste atstāj atmiņā dziļākas emocionālās pēdas nekā citi uztveres kanāli – redze, garša un dzirde. Pētījums parādījis, ka 25% pircēju neplānoti iegādājās preci pēc tam, kad bija to paturējuši rokās. Kāda tīkla lielveikali veica eksperimentu un izlika plauktos tualetes papīru bez iesaiņojuma, atstājot pircējiem iespēju aptaustīt preci. Rezultātā strauji pieauga tieši šī tualetes papīra pārdošanas apjomi.

Turklāt maņu iespaidi var ietekmēt arī to, kā mēs uztveram apkārtējos. Eksperimentu gaitā cilvēki, kam uz īsu brīdi iedeva paturēt siltu priekšmetu, piemēram, tasi karstas kafijas (pretstatā atdzesētai), izjuta pret apkārtējiem siltākas jūtas, tuvību un uzticēšanos. Tādējādi viņi kļuva piekāpīgāki un gatavi sadarboties sociālajā mijiedarbībā, kas sekoja tūlīt pēc tam. Izrādās, pirms tikšanās pacienāt klientus ar karstu dzērienu ir zinātniski pamatots pareizas viesmīlības piemērs.

Smags arguments 

Pārsteidzoši, taču eksperimentos atklājies, kā personāla atlases speciālisti novērtēja pretendentus uz darbavietu, – ja kandidāta CV bija piestiprināts pie smagas planšetes, viņā saskatīja nopietnāku pretendentu nekā to, kura CV bija uz vieglas planšetes. Savukārt, ja cilvēks lasa pie smagas planšetes piestiprinātu referātu, viņa darba tematu uzskata par svarīgāku.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē