Māksliniece Krista Dzudzilo: Esmu diezgan konstantā iemīlēšanās sajūtā

Publiskajā telpā Krista Dzudzilo biežāk bijusi redzama kopā ar vīru Reini, jo viņi ir duets ne tikai dzīvē, bet arī radošajā darbā. Vairākkārt nominēti un saņēmuši Spēlmaņu nakts balvas par veidotajām scenogrāfijām Latvijas teātros. Bet paralēli Krista darbojas arī kā solomāksliniece uz Latvijas laikmetīgās mākslas skatuves. Daudzreiz intervijas atteikusi, bet šajā dzīves posmā sākusi vairāk ļauties, kur dzīve viņu nes. Un saruna notiek.
Zane Blanka
Foto: Vika Anisko, Stils Laila Trilopa, Grims un matu sakārtojums Anastasija Gaile

Esam Kristas darbnīcā, fonā skan klasiskā mūzika, kas šeit ir ierastākais skaņu celiņš, un mēs ļaujamies nelielam eksperimentam, par sarunas virzītāju izmantojot tā dēvētos Prusta jautājumus. Franču rakstnieks Marsels Prusts pagājušajā gadsimtā izveidoja jautājumu sarakstu, uz kuriem atbildot, viņaprāt, var pietuvoties ikviena cilvēka būtībai. Šie jautājumi kļuvuši par mūsdienu popkultūras daļu, bet tajos ir arī cita laikmeta elpa, kas tik ļoti piestāv Kristai, turklāt laimīgas sagadīšanās dēļ Prusts ir arī viens no viņas mīļākajiem rakstniekiem. Daļa šo jautājumu būs iekļauti sarunā, daļa paliks ārpus.

Man vispār ļoti patīk un fascinē cilvēki! Bet es varētu sākt ar to, ka apbrīnoju savu mammu. Viņa ir brīnišķīga!

– Sākam? Krista, kāda, tavuprāt, ir perfekta laime?

– Neeksistējoša? Nezinu, vai šajā pasaulē vispār ir kaut kas perfekts. Bet laime var būt ļoti dažāda, tā var būt maza, milzīga, īsa vai bezgalīgi gara. Man nav vienas atbildes.

– Kad tu pēdējo reizi juties laimīga?

– Man liekas, es vispār esmu diezgan laimīga. Un, jo vecāka kļūstu, jo arvien laimīgāka. Arvien pateicīgāka. Pieņemošāka.

Arī šodien jutos laimīga. Man bija brīnišķīgs rīts! Jau vairākus gadus man ir viens rožu audzētājs, no kura Āgenskalna tirgū pērku rozes, – satiku viņu, nopirku ziedus. Pa ceļam iepazinos ar Gabrielu no Romas, kurai bija lielie itāļu greihaundi. Tā bija brīnišķīga satikšanās, un viņa mani uzaicināja pie sevis ciemos uz Romu. Tūlīt pēc mūsu sarunas došos uz viņas dēla drauga kafejnīcas atklāšanu. Šādi ikdienišķi brīnumi mani dara negaidīti laimīgu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē