Māksliniece Ildze Balcere: Sieviete man šķiet ir Dieva skaistākais radījums

Šis būs stāsts par to, ka no sava īstā aicinājuma aizbēgt nevar, lai cik ātri skrietu. Ildze Balcere ir māksliniece, kas divdesmit sešus gadus dienējusi Latvijas armijas Jūras spēkos un nu atgriezusies mākslā. Viņa lauž stereotipus par to, ka izšūšana ir vecmodīga nodarbe. Ildzes darbi tiek pārdoti galerijās Eiropā, nesen tapis arī izšūts Volodimira Zelenska portrets.
Ilze Anna Vītola
Foto: no personiskā arhīva (Valters Pelns)

Pagāja ilgs laiks, līdz saņēmos no armijas aiziet, bet doma par mākslas pasauli manī gruzdēja un nedeva mieru.

Ja teikumu par dienestu Jūras spēkos pārlasījāt divreiz, nebrīnos, jo Ildzes ārējais tēls tik ļoti nesaskan ar šo armijas faktu biogrāfijā. Ielūkojoties Ildzes Instagram kontā, pretī raugās smalka sieviete gariem blondiem matiem, košām lūpām un izteiksmīgu skatienu. Ildze stāsta – pērn, sākoties karam Ukrainā, nekur nav spējusi rast mieru un, lai kaut nedaudz novērstu domas no notiekošā, viņa izšuvusi Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska portretu. Tagad tas jau ir Ukrainā un gaida brīdi, kad nonāks paša Zelenska rokās.

Dekoratore dienestā Jūras spēkos

Deviņdesmito gadu sākumā Ildze absolvēja Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolu, viņas izglītība ir dizainere jeb, kā tolaik teica, dekoratore. Brīnišķīga, radoša profesija, taču nu nemaz nebija vajadzīga un pieprasīta Liepājā, pilsētā, kuru tajā laikā lēnām pārņēma ekonomiskā krīze. Bet, lai gan pilsētas fons bija visai depresīvs, runājot par studiju laiku, Ildze saka:

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+