Maija Rozīte-Krištopāne: Nejūtos vainīga par to, ka kādam nepatīku

Skatoties uz MAIJU ROZĪTI-KRIŠTOPANI, grūti noticēt, ka skolas laiks viņai pagājis gaužās asarās, ciešot no klasesbiedru mobinga. Man pretim sēž pašapzinīga sieviete, kurai Instagram ir vairāk nekā 29 000 sekotāju. Viņa ir atradusi savu atslēgu, ar ko atslēgt durvis uz laimīgu dzīvi. Vēl tikai perfekcionisms mazliet jāsavalda… Bet tāda nu reiz viņa ir – ja apsola, tad izdara; ja dara, tad vislabāk. Savu ģimenes dzīvi gan viņa ļoti sargā un sapņo par brīdi, kad mēs viens otram gribēsim teikt vairāk labā nekā sliktā.
Aiva Alksne
Foto: Lauris Vīksne. Stils: Līga Vekmane

Nekad neesmu bijusi bērnu tante, pat esot stāvoklī, izjutu bažas, vai man tiešām tas mazais patiks.

Pandēmijas laikā daudzi par sevi saprata ko jaunu. Ko tu secināji par sevi?
– Es noteikti nepiederu pie tiem, kas var lepoties ar ieguvumiem no šī laika. Citi saka: cik forši, ka nekur vairs nav jāiet, nav jāatvainojas, ka esmu ignorējis uzaicinājumu uz saviesīgu pasākumu! Tas nav mans variants, es gribu iet. Man pietrūkst visa, kas saistās ar normālu dzīvošanu sabiedrībā, man neder dzīve nošķirtībā un nekurienes vidū. Droši vien izklausīšos neforša māte, bet es arī neesmu no tām, kas teiks: vai, cik labi, tagad var vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni! Arī tam ir jābūt pareizajās proporcijās, un, paldies Dievam, bērniem ir iespēja socializēties bērnudārzā un es varu iet uz darbu. Personīgā laika un telpas pieejamība ir liels garants tam, lai mājās, ģimenē būtu normālas attiecības. Pagājušajā pavasarī mēs diezgan daudz visi kopā pasēdējām mājās, es biju vienīgā, kas gāja uz darbu, vīrs palika ar bērniem. Droši vien ne ar vienu ilgstoši nevarētu pavadīt divdesmit četras stundas diennaktī. Tāpat es dzirdu, kā citi saka: vai, cik daudz grāmatu es šajā laikā esmu izlasījusi, cik daudz filmu noskatījusies! Man nav tāda temperamenta, nevaru ilgstoši nosēdēt uz vietas. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

1 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+