Lielo izmēru modele Aija Bārzdiņa: Ar kritisku attieksmi esmu sastapusies visu dzīvi

Latviete Aija Bārzdiņa ir viena no Milānas populārākajām lielo izmēru modelēm. Viņa atzīst, ka modes industrijai patīk galējības, tomēr šajā biznesā ir atradusi zelta vidusceļu, parādot, ka arī vidusmēra sievietes izmēriem ir vieta glancēto žurnālu lapās un uz mēles. Tomēr tas prasa lielu darbu ar sevi. Brīžiem – pat lielāku un rūpīgāku nekā klasisko izmēru modelēm.
Ieva Smilga
Ieva Smilga
Foto: no personiskā arhīva

Esmu gan tievējusi, gan mēģinājusi pieņemties svarā, un tieši svara uzņemšana bija ārkārtīgi grūta.

– Tu savu karjeru nesāki kā lielo izmēru modele, bet gan kā klasiskā 90–60–90 modele. 
– Kad deviņdesmitajos gados pirmoreiz aizbraucu uz Milānu, modeļu izmēri dramatiski samazinājās. Visi gribēja vēl tievākas meitenes par tiem 90–60–90 centimetriem. Gurnos vajadzēja būt 88 vai 89 centimetriem, tāpēc mana tievo modeļu karjera beidzās visai ātri. Šādus parametrus es nespēju iegūt. Kaut vai tāpēc, ka vienmēr esmu nodarbojusies ar sportu. Pat tad, kad neēdu, muskuļu dēļ mani apkārtmēri bija lielāki. Tajā laikā es nemaz nezināju, ka eksistē arī lielo izmēru modeles, tāpēc atbraucu uz Latviju un pabeidzu Birutas Mageles vizāžistu kursus. Atgriežoties Itālijā, biju pārliecināta, ka strādāšu par grima mākslinieci, taču drīz vien atklāju lielo izmēru modes industriju un atkal sāku ēst. (Smejas.) Gadu investēju sevī, labi, veselīgi ēdot un pieņemoties svarā. 

– Vai tas nav grūtāk kā notievēt?
– Esmu gan tievējusi, gan mēģinājusi pieņemties svarā, un tieši svara uzņemšana bija ārkārtīgi grūta. Tāpēc esmu palikusi tikai 46. izmērā (pēc Itālijas izmēriem), jo vairāk pieņemties svarā es vienkārši nespēju. Tu nevari vienkārši sēdēt un resnēt – ir jāiet uz sporta zāli, jānodarbojas ar sportu. Tas ir liels darbs ar sevi. 

– Saki, kā modes tirgus mainījies šajos divdesmit gados?
– Kad divtūkstošajos gados sāku strādāt, lielo izmēru industrijā populāras bija itāļu 50. izmēra modeles – tas ir apjomīgs izmērs. Pakāpeniski izmēri samazinājās, un pieprasītas kļuva 46. izmēra modeles, kāda esmu arī es. Tas ir vidusceļš – neesi nedz tieva, nedz ļoti liela. Varētu teikt, ka tas ir vidusmēra sievietes standarts. Tagad gan atkal pieprasītākas kļūst 48. un pat 50. izmēra modeles.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē