Lidotāja Anda Valdmane: Kad viņa pacēla klausuli, uzreiz sapratu, ka tas noticis ar tēti…

Vārdi «Starp debesīm un kalniem» lasāmi Andas Valdmanes Instagram profilā. Un tā nav tēlaina metafora, kas vēsta par dvēseles stāvokli, bet gan kaut kas pavisam reāls. Andas hobijs ir lidot, un viņai ir pat divas pilota licences – privātā pilota un ultravieglo lidmašīnu pilota. Savu sapni par lidošanu viņa ir īstenojusi, spītējot arī nežēlīgiem likteņa triecieniem.
Ilze Anna Vītola
Foto: no personiskā arhīva

«Pasaules aviācijā tikai 9 % pilotu ir sievietes, un jābūt ļoti stiprai, lai šajā vīriešu pasaulē sevi pierādītu un tiktu novērtēta,» saka Anda. «Tomēr sievietes ir pat labāki piloti nekā vīrieši, jo sadzird un saredz vairāk, arī intuīcija sievietēm ir spēcīgāka.» Lai kļūtu par piloti, viņa mācījās divus gadus. Turklāt franču valodā.

Bija tāds izmisums… Tas bija ļoti smags periods, tēta zaudējumam laikam nekad tā īsti netikšu pāri. 

Anda ir no Cēsu puses, no Ieriķiem, bet jau vairākus gadus dzīvo Šveicē. Kad runājamies, ekrānā redzu viņas virtuves logu un aiz tā – Alpu kalnus, kas, saulei rietot, iekrāso debesis debesmannas rozā tonī. Anda stāsta, ka vakaros pēc darba viņa bieži vien kāpjot mazajā divvietīgajā lidmašīnā, lai vienatnē vai kopā ar kādu izmestu kādu aplīti virs kalniem. 

Šveice nav pirmā valsts ārpus Latvijas, kur Anda dzīvojusi. 19 gadu vecumā viņa studējusi tūrisma menedžmentu Rīgā, bet drīz vien izlēmusi, ka laiks iepazīt pasauli, un devusies uz ASV. «Labi atceros to vakaru – ar tēti sēdējām uz mājas lieveņa, es atvēru pasaules karti un, velkot pār to ar pirkstu, atradu Ameriku, un teicu: gribu braukt uz turieni! Mans tētis, kurš bija ļoti dzīvespriecīgs cilvēks un vārda labā nozīmē avantūrists pēc dabas, man atļāva braukt un arī iedeva naudu ceļam. Tā es aizbraucu un tā īsti atgriezusies Latvijā vairs neesmu.» Tas bija 2003. gadā. Amerikā Anda strādāja par auklīti un studēja fotogrāfiju vietējā koledžā. 

Lidošana ir mana kaislība. Tāpat kā tētim

Andas tētis bija uzņēmējs, kurš brīvajā laikā aizrāvās ar lidošanu, ātrumlaivām jeb Formulu 2 uz ūdens, lidoja ar paraplāniem. «Viņš darīja trakas lietas, un esmu atskārtusi, ka dzīvoju tieši tāpat kā viņš.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē