Laulības krahs pusmūžā. Kā šķirties cieņpilni

Kad kāzās teici jāvārdu, tu tā arī domāji. Bet nu pēc daudziem gadiem laulībā jūti, ka attiecībās kaut kā ļoti trūkst. Vai tas nozīmē, ka turpmāk katram savs ceļš ejams?
Madara Ozoliņa
Madara Ozoliņa
Foto: Shutterstock

 

 

 

Konsultē

Kristīne Balode, klīniskā ­psiholoģe
Anta Maldupe-Krūmiņa, zvērināta notāre

Laulības šķiršana ir sava veida sēru process, kuram jāiziet cauri, un tas var radīt kā sāpīgas emocijas, tā sava veida atvieglojumu.

Domājot par ilgi un laimīgi, prātā nāk bērnībā lasītās pasakas un romantiskas filmas ar vienmēr laimīgām beigām. Vai dzīvē tā notiek? Ne vienmēr! Jo dzīve jau ne filma, ne pasaka, te viss ir pa īstam – mīlam un nīstam, varbūt arī atsvešināmies un šķiramies. Turklāt gadu gaitā viss mainās – mēs paši, mūsu domas un vērtības. 

«Tas, ka esam dzīvojuši vienā mājsaimniecībā vai kopā kā vecāki audzinājuši bērnus, vēl neko neliecina par mūsu partnerattiecībām,» saka klīniskā psiholoģe Kristīne Balode. «Ne vienmēr dzīve norit pēc mūsu izsapņotā scenārija. Un reizēm lēmums šķirt laulību ir labākais risinājums visiem iesaistītajiem – tad, ja attiecības vairs nav konstruktīvas, labklājību nesošas, ja tās vairs nav iespējams saglabāt un pilnveidot.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē