Lauku mājas darbarīku tops

Meklējam darbarīku izdzīvošanas minimumu, ja īpašumā nonākusi lauku māja, kuras dārzs un apkārtne ir diezgan aizlaisti. Ko pirkt, ko nepirkt? Par ko ir vērts maksāt, un kad labāk ietaupīt?
Ralfs Dravnieks
Ralfs Dravnieks
Foto: Shutterstock

Darbarīkus izvēlas EDGARS NEILANDS, dārznieks un uzņēmuma Labie koki vadītājs: 
«Labs darbarīks vairo patiku pret darbu. Bet ļoti labs darbarīks pat tiem, kuriem darbs nepatīk, radīs prieku.» 

 

 

1. Lāpsta ar metāla kātu

Darbarīks numur viens ir lāpsta. Ja nepieciešams, ar lāpstu var gan zāli nopļaut, gan bedri izrakt. Lāpsta ar spicāku galu parocīgāka būs ciršanai un rakšanai. Es priekšroku dodu lāpstai ar metāla kātu, jo tādā gadījumā tā var kalpot arī kā lauznis, ja rokot nepieciešams ko pacelt vai paspiest. Turklāt koka kāti ar laiku mēdz izpūt. 

Pērkot veikalā, lāpstu vispirms vajadzētu paņemt rokā, lai saprastu, vai tās kāts ir piemērots augumam, jo darbs ar lāpstu, kuras kāts ir pārāk īss vai garš, nebūs ērts. Lai gan alumīnija dārza lāpsta, iespējams, ir meiteņu sapnis, es tādu nepirktu. Lāpstai, lai ar to strādātu, vajadzīgs svars. Nevajadzētu rasties sajūtai, ka tavās rokās nonākušais darbarīks ir izgatavots no kartona. 

2. Tradicionālais metāla grābeklis

Grābeklis manā prioritāšu listē ieņem godpilno otro vietu. Silti iesaku nepirkt pārlieku specifiskus grābekļus, kuri kaut kā īpaši atveras vai saliekas. Agri vai vēlu, bet mehānisms salūzīs. Labs palīgs lauku darbos ir tradicionālais metāla grābeklis, kas lieliski noder zemes līdzināšanai. Tāpat ar to var sagrābt visādus krāmus – akmeņus un skaidas. Arī plastmasas lapu grābeklis jeb vēdeklis saimniecībā būs noderīgs, it īpaši, kad jāgrābj lapas. Es gan uzskatu, ka laukos lapas grābt nevajag, bet gan rudenī pārbraukt pāri ar zāles pļāvēju un samulčēt. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+