Latvijas pelnošākā strīmere Dana Dima: Man vienkārši ļoti, ļoti patīk spēlēt

Savu sapņu māju Dana Dima uzcēla 25 gadu vecumā par pašas nopelnītu naudu, kuru turklāt ieguvusi veidā, kas daudzos raisa izbrīnu un šķiet pat neticami. Dana ir Latvijā veiksmīgākā spēļu straumētāja, un viņas kibervārdu DanucD zina spēlētāji visā pasaulē. Mājas interjeru viņa veidoja pati, un tajā valda pilnīgs miers un klusums. Viņas telpā nav nekā lieka.
Ieva Smilga
Ieva Smilga
Foto: Andrejs Nikiforovs. Stils: Laila Trilopa

Nezinu, kur vēl es varētu iegūt tik daudz emociju, kā spēlējot videospēles. 

Danas pamatnodarbošanās ir spēļu straumēšana jeb strīmošana – viņa katru dienu vietnē Twitch tiešraidē spēlē videospēles. Šajā industrijā ir miljoniem cilvēku, kuri dara tieši to pašu, bet Danai ir izdevies izsisties un pelnīt pietiekami daudz, lai 27 gadu vecumā dzīvotu tādu dzīvi, kurā par finansēm nav jāuztraucas. Viņai ir skaista māja, automašīna Tesla, un fani rēķina, ka Dana gadā pelna līdz pat miljonam eiro. Bet uz šo jautājumu viņa neatbild, jo novelk stingras robežas – par finansēm un savu privāto dzīvi publiski nerunā.

Dana ir pedantiska. Viņas veidotajā interjerā valda minimālisms, kuru papildina dabas motīvi – sienās iestrādātie sūnu dizaina elementi, vannas istabā atrodamie akmeņi un masīvkoka mēbeles. Viss ir harmonijā, miers viņas mājā ir jūtams ik uz soļa, un gar lielajiem logiem rokas stiepiena attālumā aiztek Gauja.

– Dana, pastāsti, lūdzu, kāda ir tava darbadiena!
– Pēc pamošanās vienmēr atvēlu laiku sportam. Pēc tam pagatavoju sev maltītes visai dienai, jo, tiklīdz izeju live, to vairs nevaru izdarīt. Sāku spēlēt ap vieniem dienā un beidzu ap astoņiem vakarā. Varu izvēlēties, cik daudz spēlēt, bet parasti tās ir septiņas stundas. Vakarā ar komandu radām mūziku, kaut ko paplānojam.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+