Laima Vaikule: Man bija drausmīgs raksturs, es biju no tiem smagajiem bērniem

Laikā, kad ukraiņu tauta karā ar agresoru aizstāv demokrātijas vērtības, Laima Vaikule ir viedokļu līdere, tilts starp latviski un krieviski runājošiem. Viņas intervijas Youtube kanālos noskatījušies vairāki miljoni cilvēku.
Kaija Zemberga
Foto: no Laimas Vaikules personiskā arhīva

Karam sākoties, šoks bija liels. Es domāju – nekad vairs nedziedāšu krieviski.

Slava Ukraini!

Māksliniece gatavojas festivālam Laima RandezVous Jūrmala, kas nu jau tradicionāli jūlija beigās notiks Dzintaru koncertzālē, taču par turpmākajiem muzikālajiem notikumiem skatuves dīva runā piesardzīgi. Viņa ir iemācījusies skaļi neatklāt nākotnes plānus, jo svarīgākos pagriezienus viņas dzīvē noteicis liktenis.
«Pasaule ir apmetusi kūleni – sākot ar kovidu, kad ieslīgu mērenā depresijā, un beidzot ar karu,» stāsta Laima Vaikule. «Draudzenei saku – man negribas krāsot nagus, nēsāt skaistas drēbes. Vēlos dzīvot vienkārši, jo kara apstākļos nepiedienas sevi īpaši izcelt. 

Es nevaru noformulēt tā brīža izjūtas, kad sākās karš, jo biju situācijā, kurā cilvēks neko neatceras. Kad atguvu samaņu un varēju runāt, nekavējoties zvanīju uz Kijivu, sazinājos ar saviem muzikantiem, Freedom Ballet dejotājiem, ar kuriem pēdējos gados strādāju kopā. Vienu muzikantu sazvanīju brīdī, kad bombardēja Ukrainas galvaspilsētu un viņš atradās bumbu patvertnē. Gribēju viņu mierināt, bet viss izrādījās otrādi – viņam nācās mierināt mani. Ukraiņi ir ļoti spēcīga nācija, diez vai ir daudz tautu, kas varētu to izturēt. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē