Labklājības ministre Ramona Petraviča: Es nesalūzīšu

Labklājības ministre RAMONA PETRAVIČA ir viena no Latvijas visvairāk apspriestajām un skarbāk kritizētajām politiķēm. Viņai pārmests nepiemērots apģērbs, pārāk drosmīgas fotogrāfijas un arī neprofesionalitāte. Lai vai kādi vēji pūš, ministre augstpapēžu kurpēs paceltu galvu turpina savu ceļu.
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Liene Pētersone

– 1. septembris ir gluži kā jaunais gads. Kāds jums tas ir šogad kā mammai un kā ministrei?
– Mana jaunākā meita ir uzsākusi studijas, no Saldus pārcēlās uz Rīgu – priecājos, ka viņa tagad būs man tuvāk. Savukārt man kā ministrei sākas nākamā gada budžeta veidošanas laiks. Šis būs grūts rudens – man ir bažas arī par to, ka Covid-19 ietekmē sarūk speciālā budžeta ieņēmumi. 

– Viena no pēdējā laika skaļākajām tēmām ir Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas pievērstā uzmanība Kalna svētības kopienai Bruknas muižā. Jūs aicinājāt šim gadījumam pievērst uzmanību pat ģenerālprokuroru Juri Stukānu.
– Pie ģenerālprokurora uz tikšanos devos ne tieši Bruknas dēļ, bet lai vispār pārrunātu bērnu tiesību aizsardzības jautājumus. Diemžēl ir bijuši gadījumi, kad informācijai par bērnu tiesību pārkāpumiem netiek pievērsta pietiekama uzmanība – sak, bērni jau nestāsta patiesību, tur jau nekā nav, tā jau nevar būt.

Vīrs man savulaik pārmeta: nu ko tu brauc uz Rīgu tajos augstajos papēžos – uzreiz var redzēt, ka no laukiem!

Katrs iespējamais bērnu tiesību aizsardzības pārkāpums ir rūpīgi jāpārbauda neatkarīgi no tā, kur tas noticis, jo valstī pieņemtie likumi ir vienlīdz jāattiecina uz visiem. Ģenerālprokurora uzmanību Bruknai pievērsu tādēļ, lai uz šo lietu rūpīgi paraudzītos nevis no emociju, bet no likuma puses – lai nenotiek tā, ka kaut kas būtisks, kā saka, tiek paslaucīts zem tepiķīša un aizmirsts.

– Sociālajā jomā daudz aktualitāšu: solītais minimālās algas paaugstinājums, mūžīgie bērni, sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji, pensionāri. Kā budžeta plānošanā izšķirsiet, kam teikt jā, un kam – nē?
– Mantojums, ko saņēmu kā ministre, tiešām ir briesmīgs.

– Tā noteikti saka visi ministri…

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Vismaz 365 jauni raksti gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt
Pirmās 4 nedēļas bez maksas

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
Raksta abonements - 28 dienas

1.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+