Krupja indes rituāls – jaunā ajavaska. Savu pieredzi stāsta režisors Lauris Ābele

Liekas – nu kurš gan gribētu apzināti sevi indēt ar krupja indi? Kaut kāds neprāts! Taču to, izrādās, dara tūkstoši. Jo tā ir jaunā ajavaska – pasaulē par modes lietu kļuvuši garīgie ceļojumi ar krupju indi un attīrīšanās ar varžu indi.
Aiva Kanepone
Aiva Kanepone
Foto: Shutterstock

LAURIS ĀBELE, kinorežisors un filozofs, šo rituālu izbaudījis pat vairākkārt un piedzīvojis gan atklāsmes un svētlaimi, gan savādu stāvokli, kuru dēvē par šamanisko nāvi.

Bufo alvarius jeb krupju indes rituāls radies no indiāņu šamaniskajām praksēm, un nu no Sonoras tuksnešiem atnācis arī uz Latviju. Cilvēki turp dodas piedzīvot atklāsmes un dziedināšanos, bet psihiatri uzskata, kā tā ir vienkārši saindēšanās. 

KAS TAS IR?

Krupja indes izmantošanu dziedniecībā pētījuši vairāki ārsti.

Krupja dziedniecība ir sens, ilgu aizmirstības laiku piedzīvojis Amerikas indiāņu rituāls, kurā izmanto Sonoras tuksneša krupja indi. Ir arī citi indīgi krupji, taču īstais un jaudīgākais ir Bufo alvarius, Kolorādo upes jeb Sonoras tuksneša krupis. Īsts milzenis, kurš izaug aptuveni 20 centimetru garš! Uz šo rituālu dodas, lai paplašinātu apziņu, dziedinātu senas psiholoģiskas traumas, mazinātu stresu un trauksmi vai vienkārši paskatītos bildītes un pabaudītu ekstrīmu. Atšķirībā no ajavaskas krupja rituālos nav vemšanas, caurejas, nelabumu un citu fizisku šausmu. Par pārējo – nekad nevar zināt, ko īsti tas katram paraus vaļā. Jo tā ir inde, spēcīga inde. Nesen arestēja spāņu pornoaktieri, kura vadītā rituālā kāds cilvēks nomira. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē