Ko darīt, ja esi nonākusi Ļaunās pamātes lomā? Konsultē psiholoģe Jolanta Ūsiņa

Tu apprecies otrreiz, vīram ir pieauguši bērni, un tu iztēlojies idilli, kur tavi bērni un viņa bērni draudzīgi sēdēs pie ģimenes viesību galda. Bet tā notiek ne vienmēr! Un tu pēkšņi vari attapties ļaunās pamātes lomā!
Baiba Liepiņa
Foto: Shutterstock

Konsultē
JOLANTA ŪSIŅA,
psiholoģe un ģimenes psihoterapijas speciāliste ģimenes psiholoģijas centrā Līna

 

Iemesli nepatikai var būt dažādi 

Viņš, viņa un bērni. Tikai katram savi no iepriekšējām laulībām un jau pieauguši. Kā izveidot attiecības ar partnera lielajiem bērniem? Tu tagad būsi pamāte? Jaunā mamma pieaugušiem cilvēkiem?! 

Situācijās, kad tēvam pēc šķiršanās tuvu attiecību ar bērniem īsti nemaz nav bijis, jāuzmanās uz līdzenas vietas sākt spēlēt ģimeni.

«Ja bērni jau pieauguši, skaidrs, ka tēva draudzene vai sieva te nekad nebūs ne mamma, ne pamāte, ne audžumāte – visbiežāk viņu sauks vārdā,» teic ģimenes psihoterapijas speciāliste Jolanta Ūsiņa, kas daudz strādājusi ar tā saucamajām saliktajām ģimenēm – ģimenēm, kurās satiekas cilvēki ar iepriekšējo laulību pieredzi. Un nav noslēpums, ka pieaugušie bērni ne vienmēr pieņem vecāka partneri. «Dažreiz iet pat pavisam traki, sevišķi ar pusaudžiem,» atzīst Jolanta Ūsiņa. «Vēl nesen iznāca saskarties ar stāstu, kad pusaugu meitene pilnībā izšķīra tēva jauno ģimeni.» 

Iemesli nepatikai ir dažādi. Kādam lielajam bērnam vienkārši nepatīk, ka mammai vai tētim tagad ir cits. Kāds nav piedevis smagu šķiršanos. Kādam liekas, ka iepriekšējās attiecības vēl nav pabeigtas. Kādam šķiet sāpīgi ierasties kādreizējā vecāku mājā un redzēt, ka virtuvē saimnieko cits cilvēks. Kāds ir sašutis – kā, tēvam jau 60, viss, vecums klāt, bet viņš vēlreiz grasās precēties! Kāds ir pieradis ar vecākiem manipulēt vai uzskatīt viņus par savu privātīpašumu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē