Kaut reizi dzīvē piedzīvot dziesmu svētkus. Kā pieteikties korī?

Mēs visi ceram un ticam, ka nākamgad notiks Vispārējie latviešu dziesmu un deju svētki. Ja tā, tad varbūt beidzot ir laiks piepildīt seno vēlmi – būt nevis svētku skatītājai, bet dalībniecei? Vai var paspēt iemācīties dziedāt tā, lai stāvētu lielajā Mežaparka estrādes kopkorī? Un kā vispār atrast īsto kori un iekļūt tā sastāvā?
Ilze Anna Vītola
Foto: Shutterstock

Konsultē 
AIRA BIRZIŅA, 
XXIII un XXIV dziesmu svētku virsdiriģente, vada Ogres sieviešu kori Rasa, sieviešu kori Dzintars un Rīgas Doma kora skolas meiteņu kori

Kaut reizi dzīvē piedzīvot dziesmu svētku burvību kā koristei, ne skatītājai! Bet kur lai tādu kori ņem?

Četri. Dziedāšanas skolotājas sejā nepakustējās ne vaibsts, kad viņa man izlika semestra atzīmi. Četri. Un milzīgs kauns, jo es nezinu, kuram no klasesbiedriem vēl šajā mācību priekšmetā bija vērtējums labi, nevis teicami. Šķiet, pat klases maskulīnā daļa ar savu balss lūzumu tika pie labākas atzīmes. 

No tās dienas pagājuši gadi trīsdesmit, bet tas četri gulstas pār manu dzīvi kā ēna ikreiz, kad dziedu dušā vai automašīnā, nerunājot jau par dungošanu saviesīgos pasākumos. 

«Labā ziņa ir tā, ka balss mainās,» man saka diriģente Aira Birziņa. Tātad – ir cerība…

Potenciālā dziesmu svētku dalībniece tapšanas stadijā

«Jūs taču neplānojat dziedāt profesionālā korī un iet uz to kā uz darbu katru dienu pa četrām stundām un koncertēt,» mierina diriģente. Nē, pasarg’ dievs, kādas četras stundas katru dienu?! Darbs jau man ir, ar karjeras izvēli savos gados esmu tikusi skaidrībā, bet koris reizi nedēļā būtu ideāli. «Profesionālajos koros arī prasības būs nopietnas, bet var dziedāt amatieru jeb pašdarbības koros, kas pamatā gandrīz visi arī piedalās dziesmu svētkos.» Jā, tieši tā ir kora sapņa galvenā daļa – stāvēt tūkstošu pūlī Mežaparka estrādē un skandēt Saule, Pērkons, Daugava. Kaut reizi dzīvē piedzīvot dziesmu svētku burvību kā koristei, ne skatītājai! Bet kur lai tādu kori ņem? Aira Birziņa ir lakoniska: «Vispirms skatieties kori tuvu dzīvesvietai – savā pilsētā vai pagastā. Ir koristi, kas izvēlas braukt uz kādu no tuvākajām pilsētām, jo ne katrā mazpilsētā būs tieši tāds koris, kādu esat iztēlojusies, toties tāds varbūt ir kaimiņu pagastā – viss atkarīgs no izvēles, ko gribas ar kora dziedāšanu iegūt un kā sevi piepildīt.» 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
-50% visiem skolotājiem
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ
Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē