Kāpēc nodalot seksualitāti, sākas problēmas? Saruna ar psihoterapeitu Marku Rakelmanu

MARKS RAKELMANS ir vācu psihoterapeits, viņa specialitāte ir pāru un seksa terapija ar īpašu fokusu uz ķermeņa psihoterapiju. Iedvesmu savam vairāk nekā divdesmit gadus ilgajam darbam viņš guvis no tādiem dižgariem kā Freida sekotājs Vilhelms Reihs un pērn aizsaulē aizgājušais amerikāņu seksologs Deivids Šnarhs. Viņš būs arī viens no lektoriem ģimenes psiholoģijas centra LĪNA konferencē Labi vecāki šodien, savukārt rudenī latviešu valodā iznāks viņa grāmata par vīriešu seksualitāti.
Baiba Cekule
Foto: Shutterstock

Marks Rakelmans ar sievu.

Seksualitāte ir kā palielināmais stikls, caur kuru var redzēt, kas notiek attiecībās.

– Šobrīd norit darbs pie jūsu darba Mīlēties – vīrieša grāmata tulkojuma latviski, rudenī tā jau būs Latvijas grāmatnīcu plauktos. Jautājums – kāpēc vēl viena grāmata par seksu?
– Godīgi sakot, visas vīriešiem adresētās seksa grāmatas, kuras biju lasījis, man šķita muļķīgas – ļoti tehniskas, par pozām un par to, kā uzturēt sevi formā. Ļoti sekli. Es gribēju uzrakstīt tādu seksa grāmatu, kas nepazemo vīrieša prātu. Tāpēc es zinu, ka sek­­sualitāte – tas nav tikai tas, kas notiek tavā ķermenī. Mēs esam iemācījušies, ka varam sevi seksuāli uzbudināt un apmierināt, taču pārtulkot to tuvībā ar otru cilvē­ku ir pavisam cits sarežģītības līmenis. Sevišķi, ja man ar šo otru cilvēku ir attiecības. Tāpēc es saku, ka sekss attiecībās nav paredzēts iesācējiem, tam ir nepieciešamas priekšzināšanas.

Mana grāmata ir adresēta pieaugušiem vīriešiem, kuri vēlas vairāk uzzināt, kā seksualitāte viņos dzīvo, kā viņi var to ietekmēt. Un kā var tikt galā ar konfliktiem un grūtībām, kad seksualitāte, esot ilgstošās attiecībās, iesnaužas. 

– Esat mācījies pie slavenā seksa terapeita Deivida Šnarha. Kā jūs iepazināties? 
– 2004. gadā uzdūros Deivida Šnarha rakstam par seksualitāti, kas bija tik atšķirīgs no visa cita, ko līdz tam par šo tēmu biju lasījis. Pēc tam organizējām Vilhelma Reiha biedrības konferenci par seksualitātes tēmu un uzaicinājām Deividu Šnarhu.  

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+