Kā tu dzīvoji, latviešu sieviete? Ilgais ceļš pēc līdztiesības

Es, goda vārds, nevaru iedomāties, ka kāds man ko varētu aizliegt tikai tāpēc, ka esmu sieviete! Tas ir tik pašsaprotami – sieviete Latvijā drīkst un var ceļot un mācīties, pati lemt par savu ķermeni un īpašumu, piedalīties vēlēšanās, ieņemt augstus amatus un, galu galā, pati sevi uzturēt. No vīra vai tēva aizbildnības un fabrikas meiteņu laikiem noiets neticami garš ceļš. Kā tas notika, kam cauri izbridušas tās zināmās un nezināmās, kas šo ceļu gāja pirms mums?
Aiva Kanepone
Aiva Kanepone
Foto: Shutterstock

Konsultē vēsturniece Ineta Lipša, 
LU Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece

 

Var jau smīkņāt par feministēm un sieviešu tiesību aktīvistēm, sak, kāpēc viņas nevarēja mierīgi sēdēt mājās, audzināt bērnus un ļaut vīram sevi uzturēt? 

«Kādas muļķības, Latvijas teritorijā tā nekad nav noticis un joprojām nenotiek!» šo vidusšķiras domāšanu kaismīgi apstrīd vēsturniece Ineta Lipša. Jo starpkaru Latvijā bija Eiropā visaugstākais procents strādājošo sieviešu. Turklāt viņas strādāja nevis tāpēc, ka to ļoti gribētos, bet tāpēc, ka citādi nevarēja izdzīvot. Sievietēm Latvijā ikdiena ļoti ilgi bija pilna ar problēmām, par kurām šodien mums nav pat jādomā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+