Kā novilkt veselīgu robežu starp citu vēlmēm un savām vajadzībām

Nolikt sevi savas dzīves centrā! Tu tur jau esi? Lieliski! Bet daudzām no mums tas vēl jāpaveic. Darīsim to kaut maziem solīšiem, bet lai šis ir viens no mūsu jaunā gada jaunajiem ieradumiem! Iespējams – vissvarīgākais.
Ilze Anna Vītola
Foto: Shutterstock

Konsultē
KATRĪNA OŠLEJA,
kognitīvi biheiviorālās terapijas speciāliste, koučs.

Un tomēr. Kāpēc sliktie ieradumi pielīp daudz vieglāk nekā labie?

Gada nogale mums bija pienākumu, aizņemtības un dažādu līmeņu stresa pārpilna. Tad sekoja neliela ieelpa ap gadu miju, bet nekas neliecina, ka šis gads būs citādāks – pienākumi pret pasauli nekur nezudīs, savukārt vērība pret sevi dils līdz ar eglītes skuju rotu, ap janvāra vidu atgriežot mūs ierastajā ritmā – apčubinām visus, parūpējamies par visiem gan darbā, gan mājās. Izņemot sevi.

Pārāk daudz rūpju par citiem, pārāk maz par sevi 

Piemēram, tāda ainiņa – daudzām tik pazīstama, vai ne? Tu stāvi virtuvē, ēd no diviem kastroļiem un pannas vienlaikus un saproti, ka jau kuro dienu neesi apsēdusies pie galda, lai paēstu kopā ar pārējo ģimeni, kā pieklātos. Jo tev ir simts darbu un ļoti maz laika. No rītiem ar kafijas krūzi vienā rokā un kaut kādiem tikko izžuvušiem un vēl gludināmiem apģērba gabaliem otrā rokā tu trīssolī pārvietojies pa dzīvokli, teju vienlaikus vēl gatavojot brokastis ģimenei. Katrai no mums šīs mizanscēnas ir nedaudz citas, bet jautājums ir kopīgs: vai tiešām tu sevi nemaz nemīli?

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+