Kā ceļosim šovasar, un kas jāņem vērā, gatavojoties ceļojumam?

Eksperti un oficiālās iestādes ceļot vēl nerekomendē, taču daudzi jau svītro dienas kalendārā, nepacietīgi gaidot brīdi, kad droši varēs doties ceļā. Kas jāņem vērā ceļotgribētājiem?
Gundega Gauja
Gundega Gauja
Foto: Shutterstock

Konsultē IEVA KEIŠA,
tūrisma aģentūras Latvia Tours direktore,
Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) valdes locekle.

Lēnām pār tiltu

No tālākajiem galamērķiem cilvēki pašlaik izvēlas Maldīvu salas, jo tur nav jāievēro pašizolācija.

Atvaļinājumu galamērķa izvēle šobrīd notiek pēc pavisam citiem kritērijiem nekā agrāk – šovasar vēlamie galamērķi būs tie, kur nav jāievēro pašizolācija un ir skaidras epidemioloģiskās prasības. Ceļot varēsim, tomēr viss notiks citādi. Tev, piemēram, agrāk patika spontānas idejas ceļošanai uz savu roku un attieksme pret plānošanu bija relaksēta, ar zināmu piešprici vieglprātības, taču tagad priekšplānā izvirzās prātīga plānošana un princips lēnām pār tiltu

Tūrisma nozare jau otro gadu ir izsista no ierindas, tomēr, raugoties uz šo tūrisma sezonu, zināms cerību stars ir gan pakalpojumu piedāvātājiem, gan ceļot gribētājiem. Šo cerību īpaši stiprina masveida vakcinācija. Situāciju Latvijā skaidro ALTA valdes locekle Ieva Keiša: «Visticamāk, vēl ilgāku laiku mēs nevarēsim runāt ne par kādām ceļojumu modes tendencēm un visvairāk iekārotajiem galamērķiem. Šovasar populāri būs tie galamērķi, kuros būs atviegloti un skaidri ieceļošanas un epidemioloģiskie noteikumi, skaidra attieksme pret jau vakcinētajām personām un skaidri noteikumi uzvedībai uz vietas, kā arī nebūs jāievēro pašizolācija.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+