Jānis Vanags: Nevajag baidīties no lietām, kas veido daļu no dzīves

Desmit gadus viņš bija korporatīvo komunikāciju viceprezidents aviosabiedrībā airBaltic, rūpēdamies par nacionālās aviokompānijas publisko tēlu. Likās, tas ir gandrīz nedalāmi – JĀNIS VANAGS un aviācija. Tomēr pirms trim gadiem viņš nonāca no debesīm uz zemes, pilnīgi citā nozarē, kļūstot par mazumtirdzniecības tīkla Maxima Latvija valdes locekli un korporatīvo vadītāju. Taču nu jau kopš aprīļa arī tas ir mainījies. Jānis ar pilnu jaudu izbauda dzīves pauzi.
Anna Peipiņa
Foto: Gatis Gierts. Stils: Laila Trilopa

Kad Jānis Vanags gāja projām no airBaltic, Tālis Linkaits, kurš šobrīd ir satiksmes ministrs, bet tolaik bija lidostas Rīga padomes loceklis, tviterī ierakstīja, ka viņa aiziešana ir gandrīz līdzvērtīga kompānijas nosaukuma maiņai. Un ka nevienā citā Latvijas kompānijā PR cilvēkam nav izdevies iegūt tādu ietekmi un atpazīstamību kā Vanagam. Tas, protams, ir zināms pārspīlējums, bet tikai nedaudz. Vienmēr ar sirsnīgu smaidu, atvērts un šarmants, ar lieliski apgūtu small talk mākslu – Jānim izdodas veidot tēlu ne vien saviem uzņēmumiem, bet, jāatzīst, arī sev pašam. 

Viens pagrieziena punkts manā dzīvē bija tas, ka deviņu gadu vecumā traģiski pazaudēju tēti. Tas droši vien lika pieaugt straujāk.

– Atzīšos, biju pārsteigta, ka tu proti ne tikai angļu un franču, bet pat grieķu valodu! 
– Būsim godīgi, franciski gan es saņemos runāt tikai pēc tam, kad iedzeru vīnu… Bet grieķu valodu gan iemācījos tīri labi, kad savulaik pusgadu nodzīvoju šajā valstī, jo man bija iespēja piedalīties kādā Eiropas Savienības finansētā projektā. Tur jau būtu pieticis arī ar angļu valodu, taču es pēc dabas esmu ļoti ziņkārīgs. Man gribējās iepazīt vietējo cilvēku dzīvi, staigāt pa mazajiem ciematiem, un bez valodas to nevar. Tagad tā, starp citu, labi noder jebkurā valstī, kur ir kāds grieķu restorāns. Pavisam cita attieksme un apkalpošana!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
Raksta abonements - 28 dienas

2.00€ / raksts

Vienreizējs maksājums

Abonēt
Oriģināls saturs katru dienu

3.49€ / 4 nedēļas

Automātiskais maksājums ik pēc 28 dienām

Abonēt
2 oriģinālraksti dienā 365 dienas gadā

34.99€ / 1 gads

Automātiskais maksājums ik pēc 365 dienām

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+