Iveta Feldmane: Man vairs nevajag apliecinājumus no ārpuses

Pirms 14 gadiem IVETA FELDMANE pameta stabilo tirdzniecības parka Alfa direktores posteni, pieņemot izaicinājumu darboties šovbiznesā. Un kļuva trakoti populāra – TV šova Dejo ar zvaigzni dalībniece, pēc tam arī tā vadītāja, šova Dziedi ar zvaigzni un raidījuma Superbingo vadītāja… Vairāku TV raidījumu producente (Vīrietis uz paklāja, Kinomānija). Tagad viņa jau atkal ir cita – ne vien mākslas vēsturniece, bet pat topoša zinātņu doktore.
Ineta Meimane
Ineta Meimane
Foto: Aiga Rēdmane. Stils: Agija Vismane
  • Jūtos stipra un jauna. Ir dienas, kad man vispār ir pirksti gaisā. Pieceļos, uzvelku treniņtērpu, krosenes, labā tempā nomaucu 6,7 kilometrus, atnāku, izstaipos, sapucējos…

  • Zini, ar ko vēl mūsu vecums ir feins? Ar apziņu, ka vairs nevaram baigi, baigi kļūdīties.

  • Reizi gadā kaut ko izdaru tā saukto skaistuma injekciju līmenī. Radikālu sejas plastiku neesmu veikusi un domāju, ka tuvākajā laikā vēl to nedarīšu.

– Tavs dzīves kūlenis pārsteidz – no šovu cilvēka uz introvertu zinātnes pasauli. Kā tā? 
Māksla mani interesējusi vienmēr, tikai nebiju uzdrošinājusies. Studijas uzsāku vienīgi sevis bagātināšanai, bet ātri sapratu, ka tie vis nebūs vakara kursi mākslas mīļotājiem. Tas izrādījās nopietns darbs no pirmā brīža – bakalaurs, tad maģistrantūra… Šobrīd virpulis mani jau ievilcis doktorantūrā. Katru dienu no rīta līdz vakaram pie tā strādāju. 

– Tagad tava ikdiena ir lektores darbs, Mākslas akadēmijas sagatavošanas kursam tu pasniedz Rietumu mākslas vēsturi. Tik valdzinoši bezgalīga tēma… 
– Tas ir pamatkurss, kas nepieciešams cilvēkiem, kuri vēlas iestāties Mākslas akadēmijā. Bet mani pašu aizrauj cilvēka pētniecība mākslā. Rietumu māksla jau lielā mērā ir antropocentriska māksla. Mana doktora disertācija būs saistīta ar ķermeniskā aspekta pētniecību. Jaunā veidā palūkošos arī uz Latvijas mākslas vēsturi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē