Klīniskā psiholoģe Kristīne Balode: Attiecības sāp

Sarunu viņa izvēlas Osīrisā un uz to ierodas, ģērbusies melnā. Mazos šortiņos un seksīgā lencīšu krekliņā ar rišiņām. Bet pāri tam melna krekleita, kas izdejo līdzi Kristīnes līganajai gaitai. Tēlu līdzsvaro smagas smilškrāsas botas ar biezām zolēm. Klīnisko psiholoģi, konsultanti attiecību un seksualitātes jautājumos KRISTĪNI BALODI nevar nepamanīt. Viņa izskatās atšķirīgi un, šķiet, arī dzīvo atšķirīgi. Pilnasinīgi. Nevairoties no sāpēm, dziļām jūtām un, protams, savas seksualitātes.
Agnese Meiere
Agnese Meiere
Foto: Natālija Golubova. Stils – Laila Trilopa

Mēs gribam attiecības, bet negribam cilvēku, jo, tiklīdz mēs dabūjam cilvēku, viņš traucē būt mūsu izdomātajās attiecībās.

– Tikko esi atgriezusies no Pāvilostas. Tā tev ir īpaša vieta? 
– Mums ar vīru ir tā – es sekoju viņam, vīrs man, un tā mēs pamazām virzāmies uz priekšu. Līdz ar to es īpaši nefunktierēju – man patīk šī vai tā pilsēta, vieta. Mans vīrs forši jūtas Kurzemes jūrmalā, un Pāvilostā viņam savulaik bijuši īpašumi. Pāvilosta tagad kļuvusi populāra, bet mēs to esam iepazinuši vēl pirms uzmanības buma. Kad bērni bija mazi, dzīvojāmies pa Plieņciemu, jo tur jūra ir sekla. Līdz ar to nav baigi jāstreso, ja bērni brien, klūp un gāžas. Tagad bērni ir paaugušies, un mums gribas, lai mūs izpūš (smejas), un Pāvilosta tam labi der. Šogad pirmo reizi Pāvilosta bija tāda baigi industriālā. Strādnieki lika bruģi, tāpēc fonā visu laiku skanēja viegla dunoņa. Vēl tur lidinājās nu jau slavenais helikopters, šāva salūtu un braukāja ūdensmoči. Bija interesanti vērot, kā aug pilsēta un notiek urbanizācija.  
Es vispār esmu kontrastu cilvēks – vai nu pilnīgs klusums, kad sēžu viena savā plikumā, vai arī skrienu pūlī. Pati gan cilvēkiem virsū neraujos, jo neesmu pārāk komunikabla un runīga. Bet man patīk būt kontekstā. Vērotājai. 

– Teici – tu seko vīram, viņš tev. Ne pārāk moderna koncepcija mūsdienu sabiedrībā. 
– Man liekas, tas attiecas ne tikai uz sievietēm, tas attiecas uz visiem. Strādājot ar attiecību jautājumiem, arvien intensīvāk jūtu – mēs gribam attiecības, bet negribam cilvēku, jo, tiklīdz mēs dabūjam cilvēku, viņš traucē būt mūsu izdomātajās attiecībās. Mēs īsti vairs negribam ne ar vienu rēķināties, gribam, lai pielāgojas mums. Ir aizmirsies, ka attiecības jau neveidojas autonomijā, bet berzē. Un, ja es tik ļoti gribu spoguļoties pati sevī, tad par ko vispār ir attiecības? Tev taisnība – šobrīd reti sastopams, ka attiecībās viens seko otram un dara to abpusēji. Ir individuālisma laikmets, salīdzinoši reti esam gatavi pusi sevis atstāt ar iespējams, nekad sajūtu. Tomēr būšana attiecībās kaut ko maksā. 

– Tu vienmēr savā būtībā esi bijusi sekotāja vai tev tas bija jāmācās? 

Abonē Santa+ un lasi labākos materiālus pilnā apjomā no 15 izdevniecības Santa žurnāliem.

Baudi kvalitatīvu saturu bez reklāmām un piedalies diskusijās.

Abonēt Santa+ Autorizēties

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+