Gustavs Zatlers: Esmu ticis galā ar savām kārībām

Cēsu alus mārketinga direktors GUSTAVS ZATLERS reti sniedz intervijas. Iespējams, tāpēc, ka viņa dzīves līkloči, ieskaitot divas šķiršanās, jau ir gana daudz publiskoti. Taču tagad viņš atkal ir laimīgi precējies, kļuvis par kristieti un ir ar mieru dalīties savās labajās izjūtās. «Beidzot esmu ticis galā ar savām kārībām,» atzīst savulaik viens no lielākajiem huligāniem skolā. Par lietām, kuras viņš tagad uztver citādi, arī mūsu saruna.
Vintra Vilcāne
Vintra Vilcāne
Foto: Matīss Markovskis

– Šobrīd jūtaties kā viļņa virsotnē vai mierīgā un stabilā dzīves peldējumā?
– Ko nu kurš saprot ar vilni. Man, piemēram, justies uz viļņa nešķiet tas labākais salīdzinājums. To var arī pārprast – it kā tu būtu augstāks par pārējiem. Bet, ja vilni saista ar brīvības izjūtu – būt brīvam no aizspriedumiem, sekot savai sirdij, dabiski nesties uz priekšu –, tas man šķiet pozitīvi. Savā ziņā šobrīd jūtos ļoti labi. Šis ir periods, kad viss manā dzīvē ir sakārtojies un es zinu, ko daru. Īsāk sakot – esmu laimīgs cilvēks. 

– Ko jums nozīmē – ļoti labi justies?
– Šobrīd manī ir ienācis iekšējs miers. Agrāk varbūt kaut ko līdz galam nesapratu, jo visu laiku kaut ko vēl gaidīju. Man likās, ka dzīve tikai kaut kad drīz sāksies, ka man viss vēl priekšā.

Varēju vai nu kļūt par bandītu, vai arī iet no tā visa projām.

Un šī sajūta mani nepameta, jau sākot ar bērnudārzu un skolas, augstskolas laikā. Tikai tagad esmu nonācis pie sapratnes, ka manā dzīvē jau viss notiek – es dzīvoju. Man ir laimīga ģimenes dzīve, aug mazais bērns, un visā tajā ir ļoti daudz prieka. Bet tas iekšējais miers radies tāpēc, ka beidzot pats esmu sapratis, ko no dzīves varu gribēt un arī sagaidīt. 

– Un ko jūs vēl no dzīves gribat sagaidīt?
– Mans galvenais atklājums ir tāds, ka pats daļēji spēju ietekmēt to, kā domāju un uztveru lietas. Var jau uz visu acumirklī reaģēt, bet var arī visu laist caur tādu kā filtru un uztvert pilnīgi citādi. Kad iemācies ieturēt pauzi, piebremzēt, tad sajūti zināmu varu. Tā ir brīvība reaģēt tieši tā, kā pats gribi, nevis tā, kā ķermenis liek. Esmu kļuvis par savu domu pavēlnieku. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+