Inga Spriņģe: Gribēju vīrieti, kas stiprāks par mani

Laimīga un desmit mēnešus neizgulējusies – tāda pašlaik ir žurnāliste un Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra Re:Baltica dibinātāja INGA SPRIŅĢE. Vēl viņa šopavasar ir apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni. Lielāko daļu laika Inga dzīvo Tallinā pie sava vīra Holgera Ronemā un audzina savas mazās lielās laimes – dvīņus Astrīdu un Raulu.
Aiva Kanepone
Aiva Kanepone
Foto: Liene Pētersone. Stils: Agija Vismane
  • Kad rakstījām par notikumu Krāslavā, kur tēvs nožņaudza meitu un pats pakārās, pēc tam izmainīja divus likumus, un tagad tie ļauj jebkurā Latvijas tiesā iesniegt pieprasījumu par netuvošanos.

  • Manai draudzenei aktrisei, kura populārā seriālā spēlēja slikto tēlu, kāda sieviete uz ielas sita ar lietussargu, jo identificēja viņu ar tēlu.

  • Tētim bija alkohola problēmas, un mums bija arī vardarbība ģimenē – to es līdz šim neesmu stāstījusi. Tāpēc arī man tā ir svarīga tēma.

– Apveicu ar Triju Zvaigžņu ordeni! Jūties pelnījusi?
– Jā, jūtos. Tajā rītā izvēlos no gultas, pabaroju bērnus, nomainīju pamperus, beidzot paņēmu telefonu rokās – un man apsveikums no cilvēka, ar kuru simt gadu neesmu komunicējusi. Domāju – ar ko mani apsveic? Ar dvīņiem? Tikai tagad uzzinājis? Tad ieskatījos WhatsApp, un bija milzīgs pārsteigums. Kā, ordeni taču dod, kad cilvēki jau mūžu nodzīvojuši! Taču bija ļoti laba sajūta. Vienīgi mazliet vainas izjūta par to, ka tas nav manis kā viena cilvēka darbs, jo tu viens neko nevari – vajag, lai blakus ir īstie cilvēki.

– Ko īsti tu pašlaik dari? Ko vispār iespējams savienot ar pavisam mazu dvīņu audzināšanu? 
– Es joprojām esmu Re:Baltica, ārā no ikdienas darbiem, bet tik un tā paralēli strādāju. Grūtniecības laikā iesāku vākt materiālus par ātro kredītu uzņēmēju Aigaru Kesenfeldu, un man bija sajūta, ka šis raksts jāpabeidz. To es darīju arī pirmos mēnešus pēc bērnu piedzimšanas. Ir arī citi raksti. Esmu pilna laika mamma un pusslodzes žurnāliste. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+