Inga Rubene: Ilgi nēsāju mācītāja sievas masku

Drosmīga sekošana iekšējam mērķim ikvienu cilvēku padara skaistu, uzsver lektore, grāmatas Elijas nama garša autore INGA RUBENE. Viņa pati ir kļuvusi par daudzu sieviešu iedvesmas avotu. Inga iemieso sievišķību un spēku – jā, starp abiem nav pretrunu –, runā par mums tik nepieciešamo iniciācijas ceļu un spēju atraisīt arī savas dvēseles noliegtās daļas.
Ieva Jātniece
Ieva Jātniece
Foto: No izdevniecības Žurnāls Santa arhīva (Aiga Rēdmane)

Uzreiz pēc vidusskolas apprecējos ar mācītāju – tā tika pārvilkta svītra manām studijām un karjerai padomju laika izpratnē.

1.

Neviens bērns nevar izaugt bez traumām. Manējā uzlika vientulības zīmogu.
Skolā es nedrīkstēju stāstīt par to, ka apmeklēju baznīcu. Tā kā nezināju, ko un kurā brīdī drīkstu teikt, biju ļoti kluss bērns. Ticība norobežoja mani no citiem skolā, uzlika vientulības zīmogu un radīja blokādes pret cilvēkiem. Traumas saņemam mēs visi, tomēr svarīgi kādā dzīves brīdī sākt tās risināt. Brīžos, kad mani aicināja pievienoties, mēdzu pārkāpt pāri savai nedrošībai: ja vien nepretojies, attīstība notiek ikvienā cilvēkā. Tad pienāca brīdis, kad uz āru izlauzās tas, kas manī acīmredzot visu laiku ir bijis, bet ko biju slāpējusi. Atvērties nebija viegli, toties tas bija arī skaisti – ļauties jauniem procesiem. Tie izbrīnīja mani pašu un apkārtējos. 

2.

Cilvēkiem visvairāk pietrūkst uzticēšanās.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē