Ilze Ķuzule: Likās, ka jātiek vaļā no šā slavena vecāka bērna zīmoga, kas man traucē

Dailes teātra aktrisei ILZEI ĶUZULEI-SKRASTIŅAI šobrīd teātrī tāds brīvāks posms. Šķiet, viņa beidzot ir sasniegusi to harmonisko mieru sevī, pēc kā pēdējos gadus tik ļoti tiekusies. «Esmu beidzot iemācījusies plūst pa dzīvi, baudīt katru dienu un novērtēt to, kas man ir,» Ilze saka.
Aiva Alksne
Foto: Agneta Jonele. Stils: Agija Vismane

Nekad nebūtu domājusi, ka manas mammas vārds man varētu traucēt, bet ir bijušas nepatīkamas epizodes. 

Kad runājamies, ir agra svētdienas pēcpusdiena. Ilzes mājās visi ir kārtīgi izgulējušies un nesteidzīgi ieturējuši vēlās brokastis. Viņai negaidot iegadījušās divas patiešām brīvas brīvdienas, jo izrādes «Smiļģis» teātrī ir atceltas. «Man patīk pārskatīt nedēļu uz priekšu – tad zinu, kas mani sagaida, kādas izrādes man būs, un varu noskaņoties. Kad pēkšņi kaut kas atceļas – kā tagad –, uz mirklīti iestājas tāds nesaprotams stāvoklis. Bet, kad samierinos, paveras visādas foršas iespējas, ko brīvdienā var darīt. Vakar mēs visi aizbraucām uz kalnu paslēpot, šodien arī kaut ko noteikti sadomāsim,» saka Ilze. Viņas dvīņiem Emīlījai un Maratam jau drīz būs 12 gadu. Un, lai gan abi labprātāk nolienot katrs savā istabā, tomēr sajūta, ka vecāki kaut kur tepat vien ir, viņiem tīri labi patīkot.

Ilze priecājas, ka intervijai uzrunāta tieši tagad. Patlaban viņa filmējas Sandras Kalnietes lomā filmā «Dzīve pārtraukta», kas stāstīs par Atmodas laika spožo zvaigzni Itu Kozakeviču, un gatavojas koncertam, kas būs veltīts Ilzes mammai Mārai Zālītei viņas apaļajā jubilejā – koncerts «Tā runāja» notiks 18. februārī mūzikas namā Daile.

 

– Kā radās ideja par koncertu tieši mammas dzimšanas dienā?
– Iniciators bija komponists Kārlis Lācis. Runājām, ka kaut ko varētu darīt kopā, un tad sapratām, ka ir īstais brīdis, jo mammai šis ir jubilejas gads. Atcerējāmies, ka Kārlim ir brīnišķīgas dziesmas ar mammas tekstiem, kas savulaik rakstītas Aijai Andrejevai, – viņiem ir kopīgs albums Mežā. Kārlis uzrakstīja fantastiskas aranžijas Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra stīgu kvartetam, līdz ar to mums kompānijā ir arī četri brīnišķīgi kungi, un dziesmas atkal izceltas saulītē. Protams, neesmu dziedātāja, bet aktrise, un manā izpildījumā dziesmas skanēs citādi, jo es uzsvaru lieku uz tekstu un stāstu. Bet tik un tā vajadzīgi nopietni tehniski treniņi, jo Kārļa mūzika nav tā vieglākā. Tāpēc tagad trīs reizes nedēļā eju dziedāt pie savas skolotājas Ievas Kerēvicas.

– Tas ir tā ļoti personiski – tieši jūs un tieši mammas dzimšanas dienā.
– Jā, es par to domāju – vai nav pārāk personiski? Bet tad nolēmu – nu nē! Man tas ir jādara, un es to gribu. Mammai bija daudz piedāvājumu saistībā ar viņas jubileju, bet es teicu: mammu, tu zini, es uzlikšu ķepu, nedod šo gadu nevienam citam, mēs mēģināsim realizēt! Ļoti ceru, ka koncerts varēs notikt paredzētajā datumā un laikā. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Abonē