Hokejista Mārtiņa Dzierkaļa vecāki Aija un Jāzeps: Mūsu dzīve parāda, ka nebaidāmies no grūtībām

Latvijas izlases hokejists Mārtiņš Dzierkals ir sestais bērns kuplajā Dzierkalu saimē. Vecāki Aija un Jāzeps, titula Latvijas lepnums ieguvēji, ir izauklējuši deviņus pašu bērnus, divus adoptētus un sirds siltumu dāvājuši divdesmit audžubērniem. AIJAS un JĀZEPA DZIERKALU iepazīšanās stāsts ir debesīs ierakstīts.
Kaija Zemberga
Foto: Mārcis Gaujenietis
  • Esam adoptējuši divus audžubērnus, un mums visu laiku ģimenē ir audžubērni. Kopā pajumti esam devuši apmēram 20 bērniem.

  • Ne jau viss mums attiecībās ir bijis gludi, īpaši sākumā, kad nācās pierīvēties. Sākumā pēc strīda ilgi varējām viens ar otru nerunāt.

  • Mēs trīs reizes visu esam pazaudējuši un sākuši no nulles.

Likteņa līkloči

JĀZEPS: «Mēs katrs esam no savas puses – es no Kārsavas, bet Aija ir jelgavniece. Pēc vidusskolas iestājos Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Mehanizācijas fakultātē. Studentiem patīk ballītes, un vienā deju vakarā mēs satikāmies.» 

AIJA: «Pēc vidusskolas nebiju izlēmusi, kur mācīties, un meklēju darbu. Mani no darba biržas aizsūtīja uz Lauksaimniecības akadēmijas Kibernētikas katedru. Kad ierados, visi brīnījās, jo neviens nebija licis sludinājumu, meklējis jaunu darbinieci. Tā kā viena kolēģe gatavojās doties dekrēta atvaļinājumā, mani pieņēma darbā. Kibernētikas katedrā pa visu telpu bija izvietoti datori, vieni no pirmajiem Latvijā. Mans pienākums bija datorā ievadīt studentu darbus. Uz ballēm negāju, jo gaidīju puisi no armijas. Aizbraucu pie viņa ciemos, un mēs sastrīdējāmies par principiālām lietām. Mājās braucot, sapratu, ka starp mums viss ir beidzies un esmu brīva meitene.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+