Gunita Štobe: Agrāk man likās, ka tikai manas domas ir pareizas

Iespējams, Gunitas Štobes vārdu dzirdi pirmo reizi, jo Latvijā tas izskanējis samērā reti. Mūsuprāt, nepelnīti reti. Ne velti Gunita bez liekiem pārspīlējumiem ir dēvēta pat par veiksmīgāko latviešu modeli pasaulē. Pati Gunita gan precizē, ka viņas stāsts vairāk saistīts ar veiksmīgu biznesu modes industrijā, nevis modeles karjeru. Bet par visu pēc kārtas!
Zane Blanka
Foto: Aiga Rēdmane. Stils: Agija Vismane

Pirms uzsākām biznesu, mēs neieguldījām laiku, lai pilnībā saprastu indiešu mentalitāti, raksturu, to, kā viņi strādā un kā tur viss notiek.

No Latvijas Gunita aizbrauca pavisam drīz pēc dzelzs priekškara krišanas – alkas pēc pasaules dzina viņu tālāk no bērnības pilsētas Rīgas. Viņas ceļš bijis krāšņs, sarežģīts, ambiciozs un drosmīgs. Un skaistākais, ka tajā viņa nav pazaudējusi pati sevi.

Mums paveicas Gunitu sastapt klātienē, jo viņa šogad jau otro reizi ir Latvijā. Šajā rudenī viņai paliek 50 gadu, un Gunita izlēmusi, ka apaļajā jubilejā vislabprātāk būtu kopā ar pašiem tuvākajiem un vietā, ko joprojām dēvē par savām pirmajām mājām. Ar viņu ir arī vīrs Marks Luburiks – abus vieno gan nepilnu 20 gadu attiecību stāžs, gan kopīgs bizness modes industrijā. Gandrīz pirms 15 gadiem, jaunības avantūrisma pārņemti, nodibinājuši modeļu aģentūru Indijā Anima Creative Management, kuras vārds ar laiku kļuvis pazīstams arī pasaulē. Viņi nodarbojas, kā paši saka, ar jaunu seju meklēšanu un palīdz jaunajiem indiešu modeļiem veidot starptautisku karjeru. Līdztekus tam aģentūra strādā arī vietējā tirgū, kas ietver sevī arī darbu ar miljonu industrijas Bolivudas grima māksliniekiem, frizieriem, fotogrāfiem un citiem nozares meistariem. 

 

– Cik bieži atbraucat uz Latviju? 
– Aizbraucu deviņdesmito gadu sākumā uzreiz pēc vidusskolas beigām un pēc tam diezgan ilgi uz Latviju nebraucu bieži – varbūt reizi trijos gados. Šogad šeit esmu jau otro reizi un visilgāk kopš aizbraukšanas – vasarā uz sešām nedēļām un tagad apmēram uz mēnesi. 

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+