Gulta perfekti parāda, kā pāris funkcionē dzīvē. Kāpēc?

Ir vasara, un atkal šķiet, ka cilvēki kļūst skaistāki un iemīlēties ir tik vienkārši… Un tomēr – kāpēc mūs pievelk noteikta tipa cilvēki? Kas to nosaka – bioloģija, zemapziņa? Un vai šī vilkme garantē, ka tas būs tavs īstais cilvēks?
Dace Rudzīte
Dace Rudzīte
Foto: Shutterstock

Konsultē 
KRISTĪNE AŠMANE, 
ģimenes psihoterapeite,
psihoanalīzes kandidāte

Vizuālajai pievilcībai tiešām ir ļoti liela nozīme, tā rāda, ka tad būs pilnvērtīgs sekss.

Feromoni un instinkti

Slaids tumšmatis vai blondīns ar zilām acīm, kārtīgs tēvadēls vai šarmants vējagrābslis – mums katrai ir savs tips, kas simpatizē vairāk nekā cits. To pašu var teikt arī par vīriešiem – blondīne, brunete, vēsa ziemeļniece vai temperamentīga šķelme… Un nekādi racionāli apsvērumi nestāv ceļā! Bet kāpēc tieši viņš? Kas mūs piesaista otrā cilvēkā? 

Dzīvnieku pasaulē vairāk vai mazāk viss ir skaidrs – viņiem pretējā dzimuma pievilcību diktē feromoni jeb smaržas. Arī mēs izdalām šīs sarežģītās ķīmiskās vielas, kas liecina par dzimumu, pievilcību, gatavību pāroties. Tā kā savos instinktos esam līdzīgi dzīvniekiem, arī ir jāpatīk tam, kā otrs smaržo, kā izskatās, kustas, pat garšo. Vizuālajai pievilcībai tiešām ir ļoti liela nozīme, tā rāda, ka tad būs pilnvērtīgs sekss. Taču atšķirībā no dzīvniekiem mums nepietiek paostīt otru, lai veidotos attiecības. Cilvēku attiecībās daudz nosaka sociālie faktori – kā mums jāuzvedas, kādiem jābūt, ko no mums gaida. Kā uzsver Kristīne Ašmane, protams, jābūt ārējām simpātijām, jāpatīk otra cilvēka smaržai, ādai, pieskārieniem. Tomēr šo bioloģisko slāni ļoti nomāc sociālais:

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
Oriģināls saturs katru dienu

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+