Gribi iemācīties angļu valodu?

Skolā mācījies angļu valodu, pēc tam šad un tad esi gājusi kursos, bet brīvi sarunāties joprojām nevari? Vai tiešām Anglija ir aizslēgta un atslēga ir nolauzta?
Lolita Lūse
Lolita Lūse
Foto: Shutterstock

Tu gribi runāt angliski, lai iekļautos kompānijā, lai saprastu, par ko runā un smejas citi, un lai brīvi pajautātu, ko vēlies zināt. 

Kad Latvijai pavērās Eiropas durvis, kādai manai paziņai bija jādodas uz starptautisku konferenci. Dāmas angļu valodas zināšanas – pagalam knapas, bet jāiekļaujas delegācijā, kur ir pārstāvji no katras Eiropas Savienības dalībvalsts. Kā lai divu nedēļu laikā iemācās valodu!? Kāds asprātīgs kolēģis ieteica risinājumu. Uzvedies tā, lai visiem jau no pirmā brīža ir skaidrs, ka esi citāda, tāpēc no tevis labāk turēties pa gabalu: ja visi dzer kafiju, tu izvēlies sulu; ja visi dzer sulu, tu dzer kafiju. Angliski sasveicināties māki – dari to skaļi un droši, arī un saki no sirds. Bet, tiklīdz kāds grib tevi iesaistīt diskusijā, jau pirmajā mēģinājumā atbildi ar šādu glābējteikumu: I have a different opinion on this matter, and I would not like to share it. Latviski tas būtu: «Man šajā jautājumā ir cits viedoklis, un es negribētu tajā dalīties.» Punkts. Pēc tik noraidošas atbildes, visticamāk, ar tevi neviens negribēs runāt – varēsi visu konferences laiku pavadīt kā lepna vienīgā palma uz vientuļas salas. 

Bet nu jokus pie malas. Tev nevajag angļu valodas zināšanas apliecinošu sertifikātu. Tev nevajag profesionālu valodu. Tu gribi runāt angliski, lai iekļautos kompānijā, lai saprastu, par ko runā un smejas citi, un lai brīvi pajautātu, ko vēlies zināt. 

Ko izvēlēties – kursus vai privāt­skolotāju?

ARNITA GAIDUKA, angļu valodas skolotāja un pasniedzēja

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+