Gleznotājs Ritums Ivanovs: Godīgi sakot, pieaugšanu sajutu diezgan nesen

Ritums Ivanovs ir viens no savas paaudzes izcilākajiem latviešu gleznotājiem. Divi viņa gleznotie Valsts prezidentu portreti rotā Rīgas pili. Zīmola Latvietis radītājs. Aizrautīgs sērfotājs un snovbordists. Divu dēlu tēvs. Vīrietis, kurš piecdesmit četru gadu vecumā izskatās jaunāks, nekā rakstīts pasē.
Ilze Anna Vītola
Foto: Matīss Markovskis

Viņa darbnīcā smaržo pēc terpentīna un acīs spīd saule. Mēs runājam ilgi, bet atvadoties viņš uzdāvina savu darbu katalogu, kurā rakstīts: «Es negribu sevi nostādīt tādā situācijā, ka visu zinu. Es arvien vairāk saprotu, ka zinu arvien mazāk.»

Iespējas vienmēr nāk no tām aprindām, kas var atļauties mākslu.

Novembra beigās Jūrmalā mākslas stacijā Dubulti tika atklāta Rituma Ivanova personālizstāde Vērotāja laiks. Gada sākumā tā aizceļoja uz Kuldīgu, kur bija līdz februāra beigām, un jācer, ka būs skatāma vēl citās Latvijas pilsētās. Izstāde ir neparasts stāsts par desmit latviešu māksliniecēm. Maija Tabaka, Inta Ruka, Aija Zariņa, Ieva Iltnere, Džemma Skulme, Vija Celmiņa, Mētra Saberova, Dace Lielā, Helēna Heinrihsone un Ieva Epnere – katra no viņām pārstāv savu laikmetu, kopumā veidojot īpatnēju kolektīvo portretu, kas šoreiz skatāms caur mākslinieka vīrišķo šķautni.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS KATRU DIENU

3,49 €/4 nedēļas

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+