Ginekoloģes Zane Krastiņa un Dace Matule: Ir normāli, ja sieviete negrib seksu

Ginekoloģes ZANE KRASTIŅA un DACE MATULE ir ilggadējas IEVAS konsultantes. Mēs zinām, ka varam uzdot visintīmākos jautājumus un viņas atbildēs – gudri, profesionāli un bez nosodījuma. Tāpēc aicinājām uz sarunu arī abas dakteres, lai parunātu par to, kā Latvijas sievietes izjūt un izpauž savu seksualitāti.
Iveta Troalika
Iveta Troalika
Foto: Ģirts Ozoliņš (F64)

Kas viņas ir?

Dr. ZANE KRASTIŅA
Ginekoloģe un dzemdību speciāliste
Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā
un Auxilia Prima

 

Dr. DACE MATULE
Ginekoloģe un dzemdību speciāliste
Matules un Melkas ginekoloģijas privātklīnikā.

 

 

Ja attiecības ir destruktīvas sievietes personībai, tad runāt par orgasmu, kurš varbūt tur pat kādreiz gadās, ir galīgi nevietā.

– Kādā citā sarunā Zane man teica: ir normāli, ka sieviete grib seksu. Daudzām tas joprojām šķiet šokējoši, un tiek uzskatīts, ka godīgi atzīties – man patīk mīlēties – drīkst tikai vīrieši. 
ZANE: Jā, gribēt seksu, tas ir normāli. Bet, ja tu to negribi – arī tas var būt pilnīgi normāli. Mums katrai ir pat ne tikai medaļas divas puses, bet daudzas šķautnes. Turklāt dzīvē ir tik dažādas situācijas, periodi, kam ejam cauri. Tāpēc arī variantu ir daudz. Galvenais, lai cilvēks (jo te pat nav nozīmes – vīrietis vai sieviete) katrā dzīves brīdī atrod sevi, jūtas apmierināts un, jā, laimīgs. Protams, ir situācijas, kad mums ir jāpielāgojas, bet tik un tā realitāti mēs veidojam arī pēc sava ģīmja un līdzības. Un man šķiet, ka tas ir katra personīgais pienākums – dzīvot pēc iespējas atbilstošāk savai personībai un justies pilnvērtīgam, priecīgam, nesēdēt citam virsū ar savam problēmām. Iespējams, šī atbilde izklausās tāla no jautājuma par seksualitāti, bet, ja iedziļinās, – tas patiesībā ir cieši saistīts. Jo visa mūsu dzīve kopumā ir stāsts par to, kā mēs jūtamies kā personības, kā izjūtam savu ķermeni un arī kāda tajā brīdī ir mūsu attieksme pret sevi kā seksuālu būtni. 

DACE: Veselīga seksualitāte ir daļa no vispārējās veselības. Tajā pašā laikā – vai aseksuāls cilvēks ir slims? Nē. Svarīgākais – kā sieviete pati jūtas par šo jautājumu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties abonementu
Esmu abonents
santa-mock
Raksta abonements - 28 dienas

5 €/raksts

Abonēt
santa-mock
3,49 €/4 nedēļas

Pirmās 4 nedēļas BEZ MAKSAS

Abonēt
santa-mock
ORIĢINĀLS SATURS 365 DIENAS GADĀ

34,99 €/gads

Abonēt

Oriģināls saturs

Santa+ ir digitālais žurnāls, kurš aptver izdevniecības žurnālu labāko saturu. Portāla mērķis ir kļūt par glancēto žurnālu digitālajā vidē.

Bez reklāmām

Digitālā tīrība. Saturs un laukums bez reklāmas.

Jauna lasīšanas pieredze

Laiks atvērt, ne pāršķirt.

Villas Sarunas

Vairāk

Personības

Vairāk

Attiecības

Vairāk

Dzīvesstils

Vairāk

Lasāmgabals

Vairāk

Viedoklis

Vairāk

Praktiski

Vairāk

18+

Vairāk

Santa+